normaal mens heeft er tijd voor nodig om dat allemaal te verwerken. En ook voetballers zijn normale mensen. Het is nooit zo geweest dat ik het allemaal niet meer zag zitten. Dat had mijn moeder ook niet zo gewild. Maar het ging me niet in mijn koude kleren zitten. Gelukkig heb ik heel veel steun van mijn vrouw, van mijn zusjes en mijn goede vrienden. Het is dan een groot voordeel dat je bij je eigen club kunt voetballen. Ik speel hier met plezier, ik train hier met plezier. Dat bij elkaar sleept je erdoorheen. Ik ben wel anders naar het leven gaan kijken. Ik geniet nu meer van de mensen die me dierbaar zijn. Vroeger deed je dat ook wel, maar werd je toch veel meer in beslag genomen door het voetbal. Dat is je werk en daar richt je je volledig op. Als voetballer heb je de neiging om oogkleppen op te zetten. Je kunt ook bijna niet anders, zoals bij iedere topsport. Het is werk dat je er niet even bij doet. En zeker als je jong bent, heb je het idee dat voetbal het allerbelangrijkst is. Als je ouder wordt en je maakt minder leuke dingen mee, leer je dat er ook andere dingen zijn. Als het er nu op aan zou komen, kan het voetbal me, bij wijze van spreken, gestolen worden. Waarmee ik niet wil zeggen dat voetbal voor mij onbelangrijk is geworden. Juist niet. Maar het heeft nu een andere functie in mijn leven. Zo, dat ik er ook meer van kan genieten.' De welstandscommissie Nog altijd zijn niet alle zaken voor elkaar. Het grootste manco is de stagnatie die de bouw van zijn huis in Lelystad opliep. Winter wilde perse terug naar Nederland. Dat zou hij weten ook. Winter: 'Er zijn nog wat problemen met de AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 13