In memoriam VARIA Op 30 november jongstleden bereikte ons het bericht van het overlijden van ons lid Georg Hendrik Couton. Georg was 61 jaar lid van Ajax. Hij was een echte Ajacied. Ajax betekende heel veel voor hem. Als kind werd hij al vlug meegenomen naar Ajax, omdat vader Frans in het grote Ajax 1 speelde, in een zeer succesvolle periode. Georg werd natuurlijk aangenomen als adspirantlid. Hij speelde in vele jeugdteams en bracht het tot de A1-junioren. Helaas voor hem bleek in de senioren dat hij niet die klasse had als zijn vader. Wel werd hij een meer dan verdienstelijk speler in de lagere elftallen. Het spelen in het Ajax-shirt was voor hem telkenmale een eer. Na zijn actieve voetbaltijd vernam Ajax een tijdje niets van hem, al sloeg hij geen thuiswedstrijd van het eerste over. In 1974 werd hij gevraagd in de Controlecommissie plaats te nemen. Een commissie die in de Meer de controle had over parkeerbeleid, toegang tot de tribunes en veel meer. Zeker niet de gemakkelijkste job om Ajax van dienst te zijn. Hij deed dat werk, ondanks een minder goede gezondheid, met veel enthousiasme tot 1996, toen de commissie vanwege de overgang van de Meer naar de Amsterdam ArenA werd opgeheven. Georg Couton: 61 jaar werkend lid; drager van de Gouden Ajax-speld met diamant, behorende bij 60 jaar lid; 22 jaar lid van de Controlecommissie, waarvan vele jaren als voorzitter; 36 jaar lid van de Ajax-bordjesclub. Ons medeleven gaat uit naar zijn echtgenote, kinderen en kleinkinderen. Wij wensen hen veel sterkte dit verlies te verwerken. Georg, bedankt voor je verdiensten voor de club en je trouwe lidmaatschap. André Kraan Joop Sebus ontving het bord-met-naam behorend bij het veertigjarig lidmaatschap. Na afloop van het officiële gedeelte bleven velen in het restaurant van de Toekomst nog een tijd, onder het genot van een drankje en hapje, gezellig bij elkaar. Er valt na zoveel jaren over het verleden van hun Ajax-tijd zoveel te vertellen. Volgend jaar, het jaar 2000, zullen wederom een aantal leden worden gehuldigd. Een Ajax-traditie die in stand zal blijven tot meedere glorie van ons aller Ajax. André Kraan Co Bouwens (99 wedstrijden in Ajax 1) ontving de gouden speld behorend bij het vijftigjarig lidmaatschap. Harry Sacksioni, samen met Gerrit Looyen maar liefst zestig jaar lid, kreeg het diamantje aangebracht op zijn gouden speld. De jubilarissen van 1999 25 jaar: Cor Geelhuizen, Ron Oudendijk en Marco van Zoest 40 jaar: Pim van der Kamp en Joop Sebus 50 jaar: Rob Bartelsman, Co Bouwens, Hans Dukker, Wim Kluft, Frits van der Valk en Wim Waayer 60 jaar: Gerrit Looyen en Harry Sacksioni AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 139