Deelnemende ploegen Feyenoord Salgado op aan het toernooi. het strand van Accra. Rechts het team van de SOS Village, ernaast (net Shell- embleem) dat van de Ajax Academy Accra. Trapveld voor het stadion. Tussen Komasi en Obuasi. De middag wordt besteed aan het bekijken van Accra en omgeving, het kopen van wat souvenirs, en in de avond wordt afscheid genomen van de 'pers'. Hun werk zit erop en met met een goed gevoel, en een goede kijk op het Ajax-verhaal in Ghana, vertrekken ze terug naar Nederland. ZÖNVA4 22 NOVEMBER Deze ochtend zouden Ad, Hans en ik een vriendschappelijke wedstrijd bezoeken tussen een voorlopige selectie van het Ghanese Olympisch team en een team genaamd Great Accra. De wedstrijd zou worden gespeeld in Dawu, ruim anderhalf uur rijden van Accra, en diende ter voorbereiding op de beslissende kwalificatiewedstrijd voor Sydney tegen Kameroen op 5 december. Waarschijnlijk door de afwezigheid van de in Europa spelende spelers gaat de wedstrijd niet door. Gelukkig heeft Ad van tevoren geïnformeerd, wat ons een besparing oplevert van twee maal anderhalf uur in de auto. In plaats van deze wedstrijd bezoeken we de 'concurrentie'. Iedere zondagochtend traint een groep van achttien spelers, bijeengescout door het uit Winnebaa afkomstige Feyenoord Salgado, op het strand van Accra. Naderhand wisselen we wat ervaringen uit met hun manager Karei Broeken. We genieten nog wat van het mooie weer en de omgeving, en keren dan terug naar het hotel om de koffer in te pakken, in te checken en met de KL590 weer richting Amsterdam te gaan. MAANPA3 29 NOVEM&ER De reis, met een tussenstop in Lagos (Nigeria), verloopt opnieuw voorspoedig. In alle vroegte, na ruim achteneenhalf uur en met een veschil van ruim 25 graden in tempatuur, komen we aan op Schiphol. Dan valt eens te meer op hoe goed het hier wel niet is; hoe goed spelers het hier ook hebben in alles wat een voetbalbedrijf tegenwoordig vraagt. In Ghana wordt er stap voor stap over gedacht en aan gewerkt om ook op dit niveau te komen. Ik heb in de praktijk gemerkt dat de weg daarnaartoe niet altijd over rozen gaat, maar tegelijkertijd dat de aanwezige Nederlandse professionals in de omstandigheden, die verre van ideaal, laat staan professioneel zijn, goed werk leveren. Dit bezoek heeft mij opnieuw ideeën gegeven over hoe het toch allemaal weer beter, gemakkelijker en sneller georganiseerd kan worden. Het bezoek is voor zowel de mensen in Ghana als de pers als mijzelf erg nuttig geweest, en dat alleen is al belangrijk als weer een stap vooruit in het welslagen van dit project. 134 AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 134