zAmvM zö Növwm De weg naar het Obuasi-stadion. De in keurige uniformpjes gestoken kinderen uit de SOS Village maakten het langs de rand van het veld gezellig. Onder de paraplu Ad Zonderland en Jan Pruijn. Een tussenstop, met rechts naast de auto Jan Pruijn en Hans van der Pluijm. beginnen wij ook aan onze vijf uur durende rit van Accra naar Obuasi, die weer eenzelfde verkeersbeeld geeft als de dag daarvoor. Om 16.30 uur, na exact vierhonderd kilometer te hebben afgelegd, worden we op de Academy ontvangen door Hans van der Pluijm en Sief Ronde. Die avond staat alleen nog de ontvangst van alle teams, en de screening op leeftijd op het programma. Het eerste is een formaliteit, de screening daarentegen een gebeurtenis apart die veel impact maar óók resultaat oplevert. Meer dan de helft van de 110 spelers blijkt ouder te zijn dan de leeftijdslimiet voor het toernooi, namelijk geboren zijn na 1 januari 1985. PONPERP/W 25 NOVEMBER Nadat wat veranderingen in de opzet zijn aangebracht (het toernooi wordt nu gespeeld met vier teams ouder en vier teams jonger dan vijftien jaar), kan het toernooi om 08.00 uur beginnen. Bij temperaturen van tussen de 32 en 35 graden Celsius worden acht wedstrijden gespeeld van twee maal 25 minuten. De wedstrijden in de poule onder vijftien zijn van een redelijk niveau. In de andere, oudere, poule zijn de spelers te veel uit op individueel belang om zich nog te kunnen onderscheiden. De dag werd afgesloten met een wedstrijd tussen de 22 meest opvallende spelers onder vijftien. Ondanks de hitte en de vermoeidheid waren deze twee keer twintig minuten qua niveau het aanzien meer dan waard. VRIJPA325N0VEMPER De tweede toernooidag brengt geen nieuwtjes op het veld, zodat rond twaalf uur volgens tijdschema de prijzen kunnen worden uitgereikt. Daarna krijgt een groep van twaalf spelers te horen dat ze zijn geselecteerd voor de Academy in Obuasi, die in januari begint. Een vijftiental andere spelers krijgt te horen dat ze in december nog een aantal dagen worden terugverwacht voor verdere selectie. In de middag wordt het toernooi geëvalueerd, eerst met het scoutingsteam, daarna alleen met de gezamenlijke technische staf, en tot slot met Sief en Marco afzonderlijk. Aangezien het eerste team van Ashanti Goldfields geen activiteiten meer heeft in dit weekeinde en een geplande competitiewedstrijd van Siefs onder-17- team in de Colts-competitie om onduidelijke redenen geen doorgang vindt, hebben we besloten om vandaag al vroeg terug te gaan naar Accra. Om 06.30 uur vertrekken we uit Obuasi, en na zes uur rijden arriveren we om 12.30 uur in Accra. AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 133