Het bezoek aan de SOS Village heeft geleid tot afspraken over meer samenwerking in de toekomst. The renovation of this football pitch was sponsored by the FIFA Youth Fund as part of the "FIFA for SOS Children's Villages- partnership. De drie elftallen van de Ajax Academy in Accra moeten nu nog trainen op een veld dat minder is dan de meeste trapveldjes. Daar blijkt in de beleving van de jongens niets van te merken. vanavond de filmploeg, die volgens enkele douanebeambten de inklaringspapieren voor hun materiaal niet in orde hadden. Er moesten papieren ingevuld worden en er moest 200 dollar 'borg' betaald worden, en voordat dit door alle betrokkenen gebeurd was, was het inmiddels elf uur. Gelukkig is het Golden Tulip Hotel in Accra maar vijf minuten van het vliegveld gelegen. Z0NDA3 21 NOVEMBER We beginnen de eerste volledige dag van mijn aanwezigheid met het doornemen van het programma van de week en een aantal andere belangrijke aandachtspunten. Deze ochtend gebeurt dat in Accra met Ad Zonderland en Sander Hense, waarbij ook de filmploeg aanwezig is. Door het goede en regelmatige contact met de mensen ter plekke is er weinig nieuws en hoeven er geen veranderingen aangebracht te worden in de eerder gemaakte planning, zodat we snel over kunnen gaan tot voetbalzaken. We bekijken de locatie waar in Accra net als in Obuasi ook een accommodatie wordt gerealiseerd. Helaas biedt die nog dezelfde aanblik als in mei. Vervolgens beginnen we aan het 'afstropen' van de trapveldjes in Accra, waar het minder druk blijkt te zijn dan doordeweeks. Het is altijd weer enorm bewonderenswaardig hoe deze jeugd onder primitieve omstandigheden het spelletje speelt en beleeft. Ad raadt ons aan om de volgende ochtend in alle vroegte terug te gaan, want dan zou het zeker drukker zijn. MAANDAq 22 NOVEMBER Zoals afgesproken worden we al om zes uur 's ochtends opgehaald bij het hotel. De opkomst op de trapveldjes blijkt inderdaad wat groter te zijn, maar nog niet te vergelijken met die in de namiddag, want dan is het vechten om een 'goed' stuk veld, en soms ook nog om een bal. Op de drukst bezochte locatie zien we zeker vierhonderd spelers op allerlei manieren bezig met voetballen; we kunnen hooguit tien ballen ontdekken. Door de aanwezigheid van de cameraploeg is het na verloop van tijd alleen nog maar een drukte rondom de camera, en kunnen we niet echt een betere speler voor een van de elftallen van de Ajax Academy Accra ontdekken. Na de trapveldjes bekijken we ook nog de trainingen van de drie elftallen van 'onze' boys, die nu nog moeten trainen op een veld dat minder is dan de meeste trapveldjes. Daar blijkt in de beleving van de jongens niets van te merken. Het is Marco Bragonje in korte tijd al gelukt om wat organisatie in de trainingen aan te brengen. Aangezien het hier altijd al vrij vroeg donker is, moeten alle drie de teams tegelijkertijd trainen, wat weer een enorm ruimtegebrek betekent. Om half zes is het gedaan met de activiteiten. 130 AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 130