door onderbreking van de competitie ZATEWAG 1 V.'V- Mindere periode Ajax' eerste zaterdagteam maakt op het ogenblik een wat mindere periode door. Met name in de voorhoede ontbreekt de scherpte, waardoor het aantal gescoorde goals minimaal bleef. Omdat Said Saïdi-Amor en Jerry de Koning waren uitgenodigd voor het Regions Cup team, dat Nederland in Italië vertegenwoordigde, werd de wedstrijd tégen HCSC uit Dén Helder uit het programma gehaald en verschoven naar januari 2000. Een week later bleek dat het veld van CSW onbespeelbaar was en dat de wedstrijd moest worden afgelast. Deze wedstrijd zal nu kort voor de winterstop worden afgewerkt. Voor de districtsbeker moest Ajax aantreden tegen Sloten/Rivalen en zoals vooraf eigenlijk al duidelijk was, was de tegenstand minimaal. Het werd dan ook een rustige middag op sportpark Sloten, waar Ajax simpel met 7-1 winnaar werd (drie goals van Patrick Schuurman, twee van Jerry de Koning en twee van Danny Murphy, die gelukkig weer speelgerechtigd is voor Ajax). Vervolgens speelde Ajax een aantal oefenwedstrijden tegen gerenommeerde tegenstanders. Van hoofdklasser Lisse werd gewonnen met 3-0. Ajax speelde een van zijn beste wedstrijden van dit seizoen. Ondanks de afwezigheid van zo'n vijf basisspelers was Ajax oppermachtig. Er was inzet, beleving en er werd in een hoog tempo gespeeld. Vooral het tweede doelpunt van Lloyd de Meza, een schot van door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst zo'n dertig meter in de kruising, was een beauty. Tegen Blauw Wit speelde het team wat minder en werd het uiteindelijk 1-1. Tegen AZ, dat in het veld kwam met een combinatie van tweede-elftalspelers en Al-jeugd, werd in een aantrekkelijke ontmoeting nipt met 0-1 verloren. Punten verspeeld De onderbreking in het competitieprogramma heeft het team beslist geen goed gedaan. Behalve het feit, dat we twee wedstrijden achterop zijn geraakt, werd direct een aantal belangrijke punten verspeeld. In en tegen Amstelveen werd met 1-0 verloren. Amstelveen, dat de competitie zwak was begonnen, startte erg afwachtend en was tevreden met een punt. Het wachtte Ajax op eigen helft op, om bij verovering van de bal er snel uit te komen. Ajax had daardoor langdurig balbezit, maar het wist zich in de aanval amper kansen te creëren, - Rogier Vink en Danny Murphy combineren in de wedstrijd tegen Geinoord. omdat het in de duels veelal door de agressieve Amstelveners werd afgetroefd. Toen een ieder zich eigenlijk al had verzoend met een brilstand, sloeg Amstelveen alsnog genadeloos toe. Het deed dat juist op het moment dat Ajax trachtte het spel te forceren door Raymond Barkema als breekijzer in de spits te posteren. In de allerlaatste minuut verloor AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 120