Ajax heeft weer een wereldkampioen Nog wat slaperig en beduusd kijkt Fronio Walker op de Toekomst om zich heen. Hij heeft in een paar dagen veel gereisd. Van Nieuw-Zeeland naar Brazilië en van geboorteland terug naar Nederland. De verdediger van de A1 won met onder de zeventien in het Nieuw-Zeelandse Auckland de wereldtitel. als stagiair mee van de Al en contract bij ingaat aangezien hij wordt. Voor hij speelde de Braziliaan in zijn eigen land bij Guarani, een club uit Sao Paolo spelend in de hoogste jeugdafdeling. Inmiddels speelde Walker 25 interlands voor Brazilië met als mooiste de finale tegen Australië. Een dag voor de wedstrijd werd chic geluncht met Joao Havelange, de voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA van 1974 tot 1998 en zelf ook Braziliaan. Hij woonde ook samen met 23.000 andere voetbalfans de finale bij. Na de reguliere speeltijd stond het nog steeds 0-0. Strafschoppen moesten uiteindelijk de Wereldkampioen Walker werd bij zijn terugkeer in Nederland gefeliciteerd door directeur opleidingen Hans Westerhof. beslissing brengen. De Selecao prolongeerde de wereldtitel door de penaltyreeks met 8-7 te winnen. Aanvoerder Walker, die zelf ook vanaf elf meter raak schoot, mocht uit handen van Havelange de wereldbeker in ontvangst nemen. 'Na de finale werden we helemaal gek,' vertelt Fronio. 'We hebben de samba gedanst, gesprongen en gezongen. Het was een groot feest.' In Brazilië werd het behalen van de titel ook uitgebreid gevierd. 'We werden op een brandweerwagen met gillende sirenes door Americana gereden, het dorp waar ik vandaan kom. We kregen ook nog wat cadeautjes. Alle jongens in Brazilië dromen ervan om wereldkampioen te worden. Hij is mij overkomen. Dat is een onbeschrijfelijke emotie.' Dunga de tweede Terug bij Ajax in Amsterdam wordt Walker opnieuw gefêteerd. Directeur opleidingen Hans Westerhof houdt een toespraak en geeft Fronio, die aan iedereen die maar in zijn buurt komt zijn medaille laat zien, een horloge en een bos bloemen. Hij wordt ook gefeliciteerd door John van 't Schip. Zijn trainer is zeer blij met zijn pupil, die in de Al op de nummers- positie, centraal in de verdediging en op 6, rechts op het middenveld kan spelen. Als Van 't Schip Walker moet omschrijven vergelijkt hij hem met Dunga van het Braziliaanse elftal, hoewel Fronio in Amsterdam natuurlijk het Ajax-systeem moet spelen. 'Hij is technisch zeer goed onderlegd en leert hier heel erg snel.' Ook Ook trainer John van 't Schip had lovende woorden voor de aanvoerder van het Braziliaanse elftal. 'Bij ons is hij dat niet, daarvoor heeft hij te weinig kennis van het Nederlands. Maar je kan ook een leider zijn zonder dat je de aanvoerdersband draagt. Walker is een natuurlijk talent. Op het veld houdt hij altijd het overzicht en coacht hij zijn medespelers.' Danny Blind, de directeur spelersbeleid, die samen met hoofd scouting Ton Pronk Fronio een aantal interlands in Australië heeft zien spelen, is vol lof over hem. 'Na Marcio Santos is hij de tweede wereldkampioen die Ajax ooit heeft gehad en dat is alleen aan de groten voorbehouden.' Fronio droomt stiekem van een wereldtitel met het grote Brazilië.' Ik hoop dat ik er in 2002 al bij mag zijn. Maar ik moet ik eerst presteren in het rood-wit van Ajax voordat ik het kanariegele shirt van Brazilië om mijn schouders krijg.' 114 AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 114