Het tussenrapport JEM3P A1 Toch heerst er geen jubelstemming bij het hoogste Het blijft hetzelfde liedje. De A1 wint wedstrijd na wedstrijd. jeugdelftal. Er Jk |Sn 1 We blijven winnen,' zegt Cas Harms de leider van de Al .^Hr echt overtuigend vertelt hij jdat mfKÊoms duurt het zo lang voordat we scoJHKat we het ons onnodig Pmoeilijk maken.' In de competitiewedstrijd r in en tegen Haarlem, een van de zwakste ploegen i]| de landelijke A-jeugd, duurde het tot verlHPe eerste helft voor er gescoord werd. Uiteindelijk wordt wel met 0-5 gewonnen en zijn de drie punten weer binnen, al is het met niet altijd even goed voetbal. PSV en Feyenoord winnen echter ook alles en zo blijft de achterstand op deze koplopers zes punten. 'We hadden ook nooit van Heerenveen mogen verliezen. De nederlaag tegen Vitesse was geen schande, maar de averij die aan het begin van het seizoen is opgelopen, is nauwelijks meer te herstellen.' Harms vindt dat het spel nog veel en veel beter moet kunnen. Te vaak worden naar zijn mening onnodig domme dingen gedaan. Maar hij beseft, voegt hij er vergoelijkend aan toe, dat dit vaak nog gebeurt door de leeftijd en dus de onervarenheid van de spelers. Een leuke ontmoeting op de Toekomst was die tussen de Ajax Al en het hoogste jeugdelftal van AZ. Niet omdat de wedstrijd de schoonheidsprijs verdiende. door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst wordt nog steeds te wisselvallig gespeeld. Door een doelpunt van Regillio O'Neill in de eerste helft wonnen de junioren met 1-0 van de laag geklasseerde Alkmaarse ploeg. Ajax maakt het zichzelf nog enkele malen moeilijk door onoplettendheid achterin. Gelukkig was keeper Raoul Breinburg wel scherp en behoedde hij zijn eftal voor een gelijkspel. Opnieuw verlies voor de mannen van trainer en voormalig doelman Hans de Koning, terwijl hij bij het vertrek vanaf de Alkmaarderhout Gerard van der Lem had beloofd vast een voorproefje voor de volgende dag te geven. Hij zou winnen van Ajax. Een dag later speelde Ajax in Alkmaar tegen AZ. De Koning kreeg geen gelijk en ook de volgende dag won Ajax van de Alkmaarders, nu met 2-1. Van der Lem, natuurlijk een oude bekende van Ajax, was getuige van de wedstrijd tussen de Al van zijn oude en zijn nieuwe club. Gewillig liet hij zich stangen door bestuursleden, ereleden en andere Ajax-fans. Even zo hard Op de Toekomst kwam AZ op bezoek. De A1( hier met Kwame Quansah aan de bal, won met 1-0. V J Regillio O'Neill scoorde tegen AZ het enige doelpunt. plaagt Van der Lem terug: 'Het is weer eens lucky Ajax. Jullie zullen eens niet met mazzel een wedstrijd winnen.' Twee zinnen die hij in zijn eigen Ajax-loopbaan ten overvloede gehoord heeft. Soms terecht en soms ten onrechte. 'Jullie hebben twee keer gewonnen vandaag. In gele kaarten hebben jullie met 4-1 gewonnen. Gefeliciteerd hoor,' zegt Van der Lem met zijn onvervalste Amsterdamse tongval. Het was een ouderwets middagje op de Toekomst. Momenteel ligt de competitie stil. De tussenrapporten zijn inmiddels uitgedeeld. Welke spelers houden uitzicht op het tweede elftal, wie blijft nog een jaar in de Al en wie zal Ajx uiteindelijk moeten verlaten? Het zwaarste half jaar uit hun carrière is voor de spelers aangebroken. Iedereen heeft twee weken vakantie om de balans op te maken en natuurlijk weer energie op te doen voor het restant van het voetbaljaar. Om dan uiteindelijk weer helemaal fris naar een groot internationaal toernooi in Lima te gaan en daarna gedreven aan de tweede helft van het seizoen te beginnen. JANUARI 2000 113

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 113