van de keepers absoluut niet laten ontnemen. Ajax is een droom voor iedere jonge speler. Ik zal er alles aan doen om hier te slagen.' Didulica weet niet precies wie hem nu ontdekt heeft. Waarschijnlijk was het 'Sjakie'. Het is aardig om te horen dat ook een vrolijke Australische jongeman Mr. Ajax gewoon Sjakie noemt, net als alle Amsterdammers. Didulica: 'Ik heb het in Amsterdam, bij Ajax, enorm naar mijn zin. De mensen zijn allemaal heel aardig voor me. Ajax is professioneel, van de training tot aan de administratie.' De overgang naar Europa is hem gemakkelijk gevallen. In Geelong leven veel Europeanen, wat de stap enorm heeft vergemakkelijkt. Didulica: 'De technische staf en de spelersgroep behandelen me prima. In het begin moet je respect afdwingen, zo gaat dat nu eenmaal. Ik heb tot nu toe veel aan Wil Coort gehad, hij leert me veel nieuwe dingen.' Verbeteringen Didulica weet wat er nog verbeterd moet worden in zijn spel: het voetballende gedeelte. Hij is gedreven in de goal en coacht veel en graag. Het geven van aanwijzingen beschouwt hij als een belangrijke taak van de keeper. 'Goed contact met de laatste man is essentieel voor een keeper, men moedigt me daarin ook aan bij Ajax.' Net als veel nieuwe spelers bij Ajax, keek ook Joe Didulica zijn ogen uit toen hij de Amsterdamse jeugd op de trainingsvelden in actie zag. 'De techniek van sommige jongens is vreselijk goed. Jongens van een jaar of vijftien, zestien zijn hier al gezegend met een prachtig schot, een schitterende dribbel en een dito passing. Ik kijk mijn ogen uit en probeer er zelf van te leren. Van der Sar is een geweldige keeper, ook vanwege zijn voetballende kwaliteiten. In Australië wordt meestal met een sweeper gespeeld, dus daar hoefde ik nooit zo op mijn voetballende kwaliteiten te letten.' Didulica is zeer zelfbewust. Hij weet wat hij wil en wat haalbaar is. 'Hier bij Ajax moet ik nog veertig procent beter kunnen worden. Ajax heeft daarvoor alle faciliteiten in huis: een fantastische fitnessruimte, een conditietrainer, een sportzaal, een goede technische staf en ga zo maar door. Ik beschouw snelheid, kracht en hoge ballen als mijn sterkste wapens. Toch moet ik ook hierin nog beter kunnen worden. Ik train daarnaast veel op passing en vooral op het inschatten van de juiste snelheid van de passing, zeg maar de balbeheersing.' Ajax heeft Didulica voor de toekomst gehaald. De Australiër heeft nog met niemand van de technische leiding gesproken over de eventuele plannen in die toekomst. Tot die tijd zal hij het moeten doen met af en toe een wedstrijd in het tweede team van Ajax, al dan niet op de bank en meestal in een sombere entourage met een stuk of honderdvijftig toeschouwers op de tribunes. Didulica vindt dat dit bij het leerproces hoort. 'Ik had nog nooit op de bank gezeten, dus dat is op zichzelf al een nieuwe ervaring. Spelen in het tweede team is niet altijd even gemakkelijk. Je hebt te maken met steeds wisselende samenstellingen. Communicatie met je defensie is zeer belangrijk, maar dat is moeilijk als je nu eens met die en dan weer met die te maken hebt. Ik mis bij de wedstrijden in het tweede weieens de extra adrenaline die je MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 109