club gewijzigd in Melbourne Knights. Mijn opa heeft altijd alles voor de club gedaan. Kroatische vluchtelingen werden als het ware bij de haven door mijn opa opgevangen en meteen mee naar de club genomen. Ook mijn moeder is altijd heel actief voor de club geweest.' In Australië denkt men aan Ajax, Barcelona en Manchester United als het over grote Europese clubs gaat. Eigenlijk is met Joe's overgang naar Ajax een grote wens van de familie Didulica in vervulling gegaan: Joe is de eerste Didulica die aan een profavontuur begint. De uitverkorene: 'Mijn familie heeft altijd veel waarde gehecht aan school. Pas twee jaar geleden, toen ik net aan mijn universitaire opleiding was begonnen, zeiden zij: ga jij maar keepen, je hebt talent genoeg.' Voetbal ïs intelligent spel Diep in zijn hart zou Didulica waarschijnlijk het liefst aan een profcarrière in Australië zijn begonnen, maar de realiteit is anders. De grootste talenten vertrekken overseaszoals ze het daar uitdrukken. Didulica: 'Onze sterkste spelers vertrekken in de regel naar Europa, omdat daar meer mogelijkheden zijn. Maar er is verandering op komst. Het voetbal in Australië gaat de goede kant op. Zestig procent van de spelers is nu professional, dat was een jaar of vijf geleden heel anders. Kinderen worden steeds enthousiaster over voetbal, ze worden hierin waarschijnlijk ook gevoed door hun ouders. Men beschouwt voetbal in Australië als een intelligent spel, minder rough ook dan bijvoorbeeld rugby. Sommige clubs hebben coaches uit Europa aangetrokken, veelal uit Duitsland, terwijl Ian Rush tegenwoordig in de Australische competitie uitkomt. Dat zijn allemaal positieve aspecten die meehelpen aan een verdere groei van het Australische voetbal.' Het had trouwens weinig gescheeld of Didulica had voor het Engelse Charlton gekozen, uitkomend in de Engelse First League. Didulica: 'Het contract lag al klaar, ik had al bijna getekend toen Ajax zich plotseling meldde. Ik heb bewust voor de club met de meeste historie gekozen. Bij Charlton had ik weliswaar meer geld kunnen verdienen, maar de kans om bij Ajax aan de slag te gaan, wilde ik me

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 107