Cedric van der Gun in afwachting van de bal tegen Feyenoord. lot zijn de clubs ook in de tweede fase aan elkaar gekoppeld. De wedstrijd op sportpark Schoonenberg is er een om des keizers baard, want Ajax is een ronde verder na winst op Feyenoord en Telstar is al uitgeschakeld. Na de wedstrijd is het publiek de grote winnaar. Hoewel er geen sprake is van grote belangen, is het duel spectaculair te noemen. De eerste twee grote doelkansen zijn voor Telstar, waarbij de tweede mogelijkheid via de binnenkant paal naast het doel verdwijnt. Vlak voor het half uur weet Kevin Bobson vanaf links Martijn Reuser te vinden en hij schiet tegendraads de treffer binnen. Het initiatief komt weer in handen van de tegenstander uit IJmuiden, maar Serge van den Ban keept een overtuigende partij. Desondanks weet Sander Duyvis (de stadionspeaker grapt dat hij niet van de nootjes is) voor de rust de gelijkmaker te produceren. Na de theepauze brengt Brutil Hosé, op aangeven van Martijn Reuser, Ajax met een slim lobje op 1-2. Als Cedric van der Gun vervolgens de stand na een uur spelen op 1-3 brengt, lijkt de wedstrijd gespeeld. Vijf minuten later echter loopt Serge van den Ban uit en schiet de bal niet ver genoeg weg. Het daarop volgende afstandsschot zeilt over de Ajax-goalie richting het doel. Mitchell Piqué rent richting de doellijn om de bal tegen te houden en instinctmatig tipt hij de bal over het doel. Met zijn hand. De rode kaart is juist volgens de regels en Telstar heeft met de penalty alle kans terug te komen in de wedstrijd. Niets is minder waar. De strafschop wordt gemist en blijkbaar heeft dit een verlammend effect op de spelers van Telstar. In de resterende tijd scoort Ajax, dat er een schepje bovenop doet met tien man, nog twee keer. De 1-5 eindstand oogt fraai, maar met de rode kaart loopt de ploeg onnodige averij op in een wedstrijd waar de punten er niet toe doen. Onberekenbare stuit Op 29 november, de competitie is precies halverwege het speelschema, is PSV op eigen terrein de tegenstander. De reserves van Ajax bevinden zich ook op de ranglijst exact in het midden (zesde plaats) en dat is te laag. De verliespartijen tegen AZ en Sparta zijn daarvan de oorzaak en winst op PSV, dat één punt meer heeft, kan een behoorlijke stap op de ranglijst naar boven betekenen. Opvallend is dat Stanley Menzo naast Tonny Bruins Slot op de bank plaats neemt. Na zijn te vroeg beëindigde carrière als keeper bij Ajax loopt Menzo stage bij verschillende elftallen van Ajax, om zo ervaring op te doen. De wedstrijd kent voor Ajax een hoopgevende start. Al in de tweede minuut krijgt Brutil Hosé de bal van PSV-doelman Kralj op een presenteerblaadje. De spits twijfelt geen moment en jaagt het leer in de kruising. De vroege voorsprong zou een positieve invloed moeten hebben op het spel van de Ajacieden, maar het tegendeel blijkt waar te zijn. De Eindhovenaren onder leiding van Erwin Koeman nemen het heft in handen en geven dit bijna de gehele wedstrijd niet meer weg. Het duurt tot de 65ste minuut tot de gelijkmaker door John Pater wordt gescoord. Een hobbeltje zorgt ervoor dat de bal een onberekenbare stuit meekrijgt en Serge van den Ban is hierdoor kansloos. Ook na de gelijkmaker laat Ajax zich noodgedwongen ver terugzakken op eigen helft. De enige manier om in de buurt van de PSV-goal te komen, is het hanteren van de voor Ajax ongebruikelijke counter. Met de snelheid van Pius Ikedia en Tijjani Babangida beschikt de ploeg over twee snelle wapens, maar de uitvoering laat te wensen over. Te vaak staat een van de Ajacieden buitenspel. Acht minuten voor tijd slaat het noodlot toe. Een snel uitgespeelde aanval over de rechterflank van Ajax wordt door PSV'er Kasper Bogelund doeltreffend in de korte hoek afgerond. De uiteindelijke overwinning van PSV (1-2) komt hard aan. Door het verlies komt de top van de ranglijst ver weg te liggen. Belangrijker is het dat de reserves van Ajax de opwaartse lijn in het begin van de competitie niet hebben kunnen vasthouden. Om met een goed gevoel en vertrouwen de naderende winterstop in te gaan, is het noodzakelijk dat de nog resterende competitieduels tegen De Graafschap en Willem II worden gewonnen. AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 104