Dani speelde een belangrijke rol in de bekerwedstrijd tegen Feyenoord, die door Ajax 2 met 3-0 gewonnen werd. punten weg te kapen voor de neus van de 'Kasteelheren'. De reserves krijgen het op Spangen ook zwaar, blijkt al snel. In de eerste twintig minuten heeft Sparta maar liefst vijf kansen, waarbij keeper Breinburg op af en toe miraculeuze wijze de nul weet vast te houden. De zesde kans is wel raak. Door een communicatiestoring tussen keeper en verdediging valt de bal voor een leeg Ajax-doel en kan Sparta-middenvelder Dias gemakkelijk scoren. De Rotterdammers laten zich na de treffer terugzakken en leunen op de magere voorsprong. Ajax opent voorzichtig en met te weinig overtuiging de jacht op de gelijkmaker, waardoor er weinig kansen ontstaan. Pas drie minuten voor de rust komt Babangida na een dieptepass van Akerboom vrij voor het Sparta-doel. Zijn inzet wordt van de lijn gered. De tweede helft probeert Ajax met meer pressie op de middelste linie verder naar voren te spelen. Er onstaat meer ruimte achter de verdediging en balverlies op het middenveld kan een gevaarlijke counter van Sparta opleveren. Ajax heeft meer balbezit, maar is nooit echt dicht bij de gelijkmaker. De automatismen ontbreken, en met de samenstelling van de ploeg is dat niet vreemd. Van Halst wordt na een uur spelen gewisseld. Met zijn ervaring coachte hij de jonge spelers naar de goede positie en twee minuten nadat hij het veld verlaten heeft, scoort Sparta. Balverlies op het middenveld, een counter en een doelpunt. Ajax eindigt de wedstrijd met maar liefst zes A-junioren in het veld. Aan ieder nadeel zit een voordeel, want de jonge voetballers weten nu dat de stap van de junioren naar het tweede elftal een behoorlijk grote is. Een ervaring rijker maar met lege handen wordt de terugreis naar Amsterdam aanvaard. Des keizers baard In het bekertoernooi is Telstar voor de tweede keer de tegenstander. In de eerste ronde won Ajax nipt met 0-1 en door het Kevin Bobson in actie tegen AZ. AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 103