Dooï in de bel ju de comd r De opgaande lijn in de resultaten in het eerste kwart van de competitie kon door de reserves van Ajax niet worden vastgehouden. De ploeg zakte op de ranglijst van de eerste naar de zesde positie. Blessures in de hoofdmacht zorgden dat veel vaste waarden uit het elftal van Tonny Bruins Slot geen bijdrage konden leveren aan het sportieve resultaat van Ajax 2. Toch is er een lichtpuntje te melden in de donkere dagen voor kerst: Ajax 2 plaatste zich voor de volgende ronde in het toernooi om de Amstel Cup. Voor de tweede keer dit seizoen was op 8 november het Alkmaarse AZ de tegenstander op sportpark de Toekomst. Ajax speelde in de eerste ronde van de Amstel Cup voor reserve-elftallen tegen AZ en won met ruime cijfers: 5-0. In de tussentijd was de technische staf van de reserves uit Alkmaar aan verandering onderhevig. Martin Haar koos voor een avontuur in Oostenrijk en hoofdtrainer Gerard van der Lem vond in Co Jager zijn opvolger. De jeugdtrainer van Ajax maakte de overstap van de Toekomst naar de Alkmaarderhout. Als assistent-trainer is hij tevens verantwoordelijk voor het tweede elftal. Vlak na zijn overgang is hij dus alweer terug op de voor hem vertrouwde grond van de Toekomst. Zo gemakkelijk als Ajax 2 de eerste ontmoeting in de beker won, zo moeizaam verging het de jongens thans in de competitie, tegen dezelfde tegenstander. De wedstrijd start zoals verwacht. Ajax dringt aan en krijgt, puur op basis van het kwaliteitsverschil, de eerste kansen. Als het na twintig minuten nog steeds 0-0 staat, krijgt het team van Co Jager steeds meer AfJAK 2 door Erol Erdogan foto's Louis van der Vuurst vertrouwen en duikt het steeds regelmatiger op voor Serge van den Ban. In de 32ste minuut komt Ajax op achterstand als een van de achterlijn teruggekopte bal door Arjen van Langen gemakkelijk kan worden ingeschoten. Ajax beseft dat de gelijkmaker voor rust de ploeg weer in de wedstrijd kan helpen. Twee minuten voor de verplichte onderbreking zorgt het trio Dani-Ikedia-Hosé voor de gelijkmaker, na een goede dieptepass, een fraaie voorzet en een prima afronding. In het tweede bedrijf neemt AZ verrassend het initiatief in handen. Met simpel combinatievoetbal weten de Alkmaarders de ruimtes tussen de Ajax-linies te benutten. Een kwartier voor tijd zijn zij het dan ook die met een treffer van Jurriaan Roedema drie dure punten mee naar huis nemen. Met simpel maar effectief voetbal wordt Ajax verslagen. De kersverse AZ- trainer Co Jager neemt na afloop van het duel in de bestuurskamer trots de felicitaties in ontvangst. De nederlaag komt behoorlijk hard aan, maar kan niet te lang doorwerken in de hoofden van de Ajacieden. Drie dagen later wacht Feyenoord in het toernooi om de Amstel Cup. Ajax heeft op het eigen terrein aan een punt genoeg om verzekerd te zijn van de volgende ronde. De slagroom op de taart De bittere pil van de competitienederlaag tegen AZ lijkt volledig weggewerkt na afloop van de Klassieker in de beker op sportpark de Toekomst. De overwinning van Ajax op aartsrivaal Feyenoord komt tot stand met overtuigend en bij vlagen stilistisch hoogstaand voetbal. Mare Stuut, die na een behoorlijke tijd weer eens in de basis start, legt op het middenveld de basis voor de winst. Dani, die tegen AZ te weinig bracht, kent het belang en de traditionele waarde van Ajax - Feyenoord en is aanvallend, zowel op het middenveld als op de flanken, de bepalende speler voor de 100 AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 100