Ajax 2 trappen de ploegen in de stromende regen toch nog om 18.30 uur af. De ultrakorte voorbereiding blijkt voor de Ajacieden goed uit te pakken. FC Groningen loopt volledig achter de feiten aan. Pius Ikedia haalt meerdere malen de achterlijn en zijn assists zaaien grote onrust. Martijn Reuser choacht zijn ploeggenoten en zorgt samen met de middenvelders Culina en O'Brien voor pressie. Groningen zit vast in een knellende houdgreep. Dat het in de rust slechts 0-1 staat (doelpunt Culina), is jammer. Met iets meer overleg was de tweede helft nog slechts een formaliteit geweest, nu moet Ajax nog 45 minuten volledig aan de bak. De eerste twintig minuten van het tweede bedrijf zijn een kopie van de eerste helft. Het veld waarop een dag eerder Groningen - ADO Den Haag is afgewerkt, begint steeds meer littekens te vertonen door de gestage regenval. Vervelender is dat de Groningers moed putten uit de gemiste kansen van de Amsterdammers. Af en toe komen ze dreigend voor Serge van den Ban, maar het centrale duo Lanzaat/Cruz houdt goed stand. noordelijke provinciehoofdstad. Telefonisch contact met het stadion maakt duidelijk dat scheidsrechter Droste toch echt op tijd wil beginnen. Na wellicht de kortste warming up uit de geschiedenis van Brutil Hosé was tegen SC Heerenveen 2 verantwoordelijk voor alle drie de Ajax- doelpunten, waarvan de laatste uit een strafschop. Eerste-elftalspelers doen na een blessure vaak wedstrijdritme op in het tweede elftal, zoals hier Jesper Grankjaer. Het is er mede de oorzaak van dat de samenstelling van Ajax 2 doorgaans sterk varieert. Darl Douglas vervangt een half uur voor tijd Brutil Hosé en komt rechtbuiten te staan. Ikedia wordt diepste spits en Van der Gun bezet de linkerflank. Laatstgenoemde haalt na deze omzetting de trekker over en beslist de wedstrijd met een overtuigend doelpunt. Ajax behaalt een zege op het veld waar het in de afgelopen jaren vaak moeizame duels afwerkte. De overwinning op de Groningers maakt deels het gelijke spel tegen Utrecht goed. De reis terug naar Amsterdam lijkt, met drie punten in de bagageruimte van de bus, iets minder lang. Gewenste vorm Ook de volgende opponent in de strijd om de kampioensschaal komt uit het noorden. SC Heerenveen is op 4 oktober te gast op sportpark de Toekomst. Assistent-trainer bij de Friezen is Hennie Meijer, Ajax-spits in de tijd dat Johan Cruijffbij Ajax de scepter zwaaide als trainer. Op de tribune neemt Joe Didulica plaats. De Australische keeper heeft een tweejarig contract bij Ajax getekend maar kan nog niet op de bank zitten. Het wachten is op zijn werkvergunning. Jesper Gronkjaer is na een voetblessure weer in het Ajax-shirt te zien en zal veertig minuten kunnen spelen om zo weer in de gewenste vorm te komen. Ook kan trainer Bruins Slot een beroep doen op verdediger Aron Mokoena. De Zuid-Afrikaan keerde na interlandverplichtingen terug in Amsterdam. Na een kwartier kan Brutil Hosé voor het eerste gevaar zorgen. Hij kapt op fraaie wijze twee Heerenveen-verdedigers uit en zijn geplaatste schot belandt op de paal. Opvallend zijn de aanvallende impulsen die uitgaan van linkerverdediger Christian Chivu. Hij komt een paar keer goed door over de flank. Toch openen de Friezen de score. Vanuit de eerste tegenaanval is het raak. Onwuzuruike is de maker. Het aanvalstrio Onwuzuruike, Van Eijk en Ebiede (inmiddels vertrokken bij de club) is door hun snelheid de eerste helft een AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 93