A1AK1 Eventjes aan Winst op ADO Den Haag in de tweede ronde van de Amstel Cup voor reserve-elftallen en een reeks competitiewedstrijden zonder nederlaag geven aan dat Ajax 2 op de goede weg is. Na winst tegen NAC stonden de reserves van Ajax fier aan kop in de competitie, maar een onderling treffen met medekoploper (op punten) FC Twente maakte een einde aan deze status. Door blessures in de hoofdmacht was de samenstelling van Ajax 2 weer vrij divers en vanuit dat perspectief bezien zijn de geleverde prestaties zeer behoorlijk. ■B tweede wedst rijd in de competitie sjfeelt Ajax 2 op liet eigen terrein tegen FC Utrecht. AjaciefTjohn O'Brien kwam ■brig seizoen nog uit voor de club uit de Domstad en trainer Tonny Bruins Slot laat de Ameriklan controlerend op het middenveld spelen. In het centrum van de Amsterdamse verdediging staat Ferdi Vierklau, die na zijn blessure wedstrijdritme opdoet. In het eerste half uur gaat de strijd gelijk op. Brutil Flosé zorgt namens Ajax voor de eerste treffer. Ferdi Vierklau stuurt Martijn Reuser diep. De aanvaller wijkt uit naar rechts en stelt Hosé in staat te scoren. De Utrechters protesteren hevig omdat Reuser buitenspel zou hebben gestaan, maar de scheidsrechter geeft geen krimp. Vlak voor tijd luidt een verkeerde pass van John O'Brien een mindere periode van Ajax in. Aanvaller Cairo kan vrij als een vogeltje op Serge van den Ban aflopen en de gelijkmaker binnentikken. Na dit doelpunt zakt Ajax naar een minder niveau. Door onnodig balverlies én door het fysiek sterke optreden van FC Utrecht komt Ajax in de problemen. Toch wordt de rust gehaald met de 1-1 stand op het scorebord. Na tien minuten in de tweede helft besluit Tonny Bruins Slot de verdediging van Ajax te reorganiseren. Christian Chivu en Ferdi door Erol Erdogan foto's Louis van der Vuurst Vierklau kunnen gaan douchen en Daniel Cruz en Quido Lanzaat komen in het veld. Mitchell Piqué zakt een linie terug en bestrijdt de gevaarlijke spits Cairo met een gelijk wapen: snelheid. Lanzaat houdt de boel achterin goed op slot. Ook de inbreng van Cruz heeft een positief effect op het spel van de Ajacieden. Ze hebben meer controle over de wedstrijd en zijn langer in balbezit, zonder dat het veel grote kansen oplevert. In de voorhoede tracht Ajax met positiewisselingen (Hosé naar links, Bobson als diepste spits, Culina als rechtsbuiten, kantwissel Hosé en Culina) door de hechte verdediging te komen. De carrousel lijkt in de laatste minuut succes te hebben, als Brutil Hosé vanaf rechts hard uithaalt, maar de bal belandt in het zijnet. Ajax verliest twee punten. Op eigen terrein moeten de Amsterdammers drie punten pakken en is een gelijkspel, ondanks het fysiek sterke spel van de Utrechters, te weinig. Het vaak lastige FC Groningen is het volgende reisdoel voor de reserves van Ajax. Na een tussenstop voor een sportmaaltijd komt de Ajax-bus in een hopeloze file te staan op de ring rond de AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 92