Hapoel Haifa - Ajax 0-3 Superstart in Israël voor Ajax ruim voldoende UEFA Cup - donderdag 21 oktober 1999 - Kiriat Eliezerstadion, Hai opwachting maakte, start hij nu in de basis. De wedstrijd begint drie uur later dan gepland. Oorzaak zijn de verschillende herdenkingen ter nagedachtenis van de vier jaar geleden vermoorde premier Rabin. Voor deze gelegenheid nemen de spelers voorafgaand aan de wedstrijd dan ook een minuut stilte in acht. Ajax zou zijn 'thuisgekomen' in Israël. De voorzitter van Hapoel Haifa noemde het duel tegen zijn 'broeders' het 'hoogtepunt van de club'. Dat het hoogtepunt voor de gastheer niet in een overwinning zal eindigen, maakt Ajax snel duidelijk. Uit een voorzet van Wamberto kopt Nikos Machlas Ajax al in de derde minuut naar een voorsprong. Nog geen tien minuten later benadrukt Richard Knopper het veldoverwicht door Ajax op 2-0 te zetten. Hoewel de Amsterdammers kansen krijgen om de score uit te bouwen, blijft de stand tot aan de rust ongewijzigd. In de beginfase van de tweede helft is het Brian Laudrup die de uiteindelijke 3-0 eindstand op de borden zet. Als hij even later het veld verlaat ten gunste van Jesper Gronkjaer valt hem een ovationeel applaus ten deel. Door de overwinning lijkt de thuiswedstrijd tegen Hapoel Haifa slechts een formaliteit. Commentaar: 'Dit was, als hele wedstrijd, onze beste van het seizoen. We hebben weieens in fasen zo gespeeld, maar nog niet anderhalf uur achter elkaar.' (Jan Wouters) 'Het mag nu natuurlijk niet meer mis gaan, maar er kunnen rare dingen gebeuren, daarom zullen we ook in Amsterdam met de juiste wedstrijdinstelling moeten beginnen.' (Jan Wouters) HAIFA - Een vliegende start, zo viel het begin van Ajax gister avond in Israël wel uit te druk- ü&sgff ol loorlp Trouw, 22 oktober 1999 heid waarover de Ajacieden mochten beschikken. Dergelijke ruimte is zelfs op een training abnormaal. Hapoel, volgens W^- Hapoel Haifa: Awat; Talker (73. Azulai), Halfon, Shelah, Amsalem; Turjeman, Zeituni, Rosso, Milanko; Nisim (71. Sevilia), Attar (62. Ben-Shimon) Trainer: Eli Gutman Ajax: Grim; Nieuwenburg, Winter, Verlaat, Chivu; O'Brien, Knopper, Witschge; Laudrup (65. Gronkjasr), Machlas (46. Arveladze), Wamberto Trainer: Jan Wouters Scoreverloop: 3. Machlas 0-1,12. Knopper 0-2, 53. Laudrup 0-3 Scheidsrechter: Mikulski (Polen) Overige uitslagen Roda JC (Ned) - Vfl Wolfsburg (Dui) 0-0 Slavia Praag (Tsj) - Grasshoppers (Zwi) 3-1 Widzew Lodz (Pol) - AS Monaco (Fra) 1 -1 Inter Bratislava (Slw) - Nantes (Fra) 0-3 Werder Bremen (Dui) - Viking Stavanger (Noo) 0-0 IFK Göteborg (Zwe) - AS Roma (Ita) 0-2 Levski Sofia (Bul) - Juventus (Ita) 1-3 FK Teplice (Tsj) - Real Mallorca (Spa) 1-2 Anderlecht (Bel) - Bologna (Ita) 2-1 MTK Boedapest (Hon) - AEK Athene (Gri) 2-1 Leeds United (Eng) - Lokomotiv Moskou (Rus) 4-1 FC Zürich (Zwi) - Newcastle United (Eng) 1-2 Grazer AK (Oos) - Panathinaikos (Gri) 2-1 Olympique Lyon (Fra) - Celtic (Sch) 1-0 Steaua Boekarest (Roe) - West Ham United (Eng) 2-0 AC Parma (Ita) - Helsingborgs IF (Zwe) 1-0 PAOK Saloniki (Gri) - Benfica (Por) 1-2 Atletico Madrid (Spa) - Amica Wronki (Pol) 1-0 Deportivo La Coruna (Spa) - Montpellier (Fra) 3-1 Udinese (Ita) - Legia Warschau (Pol) 1-0 Aris Saloniki (Gri) - Celta de Vigo (Spa) 2-2 Lens (Fra) - Vitesse (Ned) 4-1 in rm w» tx m urmsxi rara tmi) in iisui Bijzonderheden: Wanneer Ajax naar Israël vertrekt, blijven Van Halst, Tobiasen, Vierklau, Sier en De Cler geblesseerd achter in Amsterdam. Dani reist wel mee, maar ondervindt te veel hinder van zijn blessure om te kunnen spelen. Voor Christian Chivu heeft het blessureleed een positief gevolg. Waar de Roemeen eerder dit seizoen alleen als invaller zijn 78 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 78