24 oktober 1999. Richard Witschge na afloop van Ajax - FC Den Bosch (6-1). 25 oktober 1999. Aron Winter is te gast in het AT5-programma 'Godenzonen', hier met presentatrice Simone Tacx. 28 oktober 1999. Ole Tobiasen ondergaat een laatste training vóór hij vier dagen later weer geopereerd zal worden aan zijn knie. koppositie niet te handhaven. De Limburgers winnen met 2-1. Voordat de nederlaag gestalte krijgt, dreigt de wedstijd te worden gestaakt. Reder hiervoor zijn de beledigende spreekkoren die een deel van het Ajax-publiek aan scheidsrechter Dick Jol richt. Het treffen gaat echter zonder onderbreking door. In blessuretijd moet Christian Chivu een overteding op Luypers met rood bekopen. De toegekende vrije trap wordt door Luypers zelf benut. Ajax lijdt zijn eerste nederlaag dit seizoen. Maandag 1 november Giorgi Kinkladze wordt tot het eind van het seizoen 1999-2000 verhuurd aan de Engelse Premier-Leagueclub Derby County, t In Kopenhagen ondergaat Ole Tobiasen een geslaagde operatie aan de linkerknie. Bij de ingreep is de voorste kruisband gereconstrueerd. Woensdag 3 november Voor het thuisduel tegen Hapoel Haifa vertrekt de selectie traditiegetrouw naar Callantsoog voor een kort trainingskamp. Donderdag 4 november Hoewel Ajax al vrijwel zeker is van plaatsing voor de derde ronde wordt de thuiswedstrijd tegen Hapoel Haifa goed bezocht. Door blessures in de defensie debuteert Quido Lanzaat bij Ajax in de basis. De Amsterdammers slagen er niet in een spektakelstuk te brengen en moeten de overwinning zelfs aan de gasten uit Israël laten. Tijdens de wedstrijd wordt Ajax hard aangepakt door de eigen aanhang. Harde fluitconcerten en cynische spreekkoren begeleiden de Amsterdammers naar het laatste fluitsignaal. Vrijdag 5 november Ajax en adidas bekrachtigen een samenwerkingsverband. De vijfjarige samenwerking gaat in juli 2000 van start. In diezelfde periode wordt het contract met de huidige kledingsponsor Umbro ontbonden. De loting voor de derde ronde van de UEFA Cup koppelt Ajax aan het Spaanse Real Mallorca. De thuiswedstrijd staat voor donderdag 25 november op het programma. Twee weken later, op donderdag 9 december, volgt de uitwedstrijd op Mallorca. 67 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 67