3 oktober - 5 november foto's Yvonne Witte Zondag 3 oktober In Tilburg wint Ajax zijn zevende competitieduel met 6-3 van Willem II. Knopper (2), Machlas (2), Laudrup en Babangida zorgen voor de treffers aan Amsterdamse zijde. Christopher Kanu maakt zijn competitiedebuut voor Ajax. Hij start in de basis. Maandag 4 oktober Op de Toekomst staat het treffen tussen de reserves van Ajax en SC Heerenveen centraal. De Friese gasten nemen een oude bekende mee naar Amsterdam. Assistent-trainer is namelijk Hennie Meijer, ooit spelend als spits in Ajax 1. Tijdens het duel, dat door Ajax met 3-1 wordt gewonnen, maakt Jesper Gronkjaer zijn rentree. Woensdag 6 oktober In een officieel persbericht maakt Ajax bekend dat Stanley Menzo ongeschikt is bevonden voor het verder bedrijven van professioneel voetbal. De keeper, die dit seizoen terugkeerde naar Ajax, moet zijn carrière als actief speler per direct beëindigen. Donderdag 7 oktober Co Jager wordt assistent-trainer bij AZ. In Almaar volgt de 43-jarige trainer van de B-junioren van Ajax Martin Haar op. 4 In het Amstel-Cuptoernooi boekt Ajax 2, op het veld van SV Beverwijk, een 1-0 overwinning op Telstar 2. Doelpuntenmaker is Andrzej Rudy. Samen met de jongelingen Regilio O'Neil en Guillermo Graaven maakt de Australische doelman Joe Didulica zijn debuut in Ajax 2. Zonder een zevental spelers met interlandverplichtingen vertrekt de A-selectie naar Zaragoza waar een vriendschappelijk duel wordt afgewerkt tegen het plaatselijke Real. Vrijdag 8 oktober Tijdens de, door Ajax met 1-0 gewonnen, oefenwedstrijd tegen Real Zaragoza loopt Ferdi Vierklau een hamstring-blessure op. Zondag 9 oktober In de Amsterdamse boekwinkel Athenaeum overhandigt Johan Cruijff het eerste exemplaar van het boek 'Klaverjassen in Barcelona' aan auteur Frits Barend. Tegelijkertijd ontvangt zijn dochter Barbara het eerste exemplaar van haar gebundelde columns 'Hekwerk' uit handen van Michael van Praag. Maandag 11 oktober Voor de veertiende keer in drie jaar tijd moet de grasmat in de ArenA worden vervangen, f Stanley Menzo zal een nog nader te benoemen functie bij Ajax gaan bekleden. 4 De reserve-elftallen van Ajax en ADO Den Haag treffen elkaar op de Toekomst in een duel om de Amstel Cup. De ontmoeting wordt door Ajax met een 3-0 overwinning afgesloten. Bij de Haagse tegenstander speelt Marciano Vink mee. Woensdag 13 oktober Voor aanvang van het competitieduel tegen Fortuna Sittard wordt in de ArenA afscheid genomen van Stanley Menzo. Doelpunten van Wamberto, Knopper en Laudrup (2) beslissen het duel met 4-1 in het voordeel van Ajax. Na het laatste fluitsignaal wordt de inmiddels voor Juventus uitkomende Edwin van der Sar uitgezwaaid. Vrijdag 15 oktober Uit de jaarcijfers van AFC Ajax NV blijkt dat er over het boekjaar 1998-1999 een positief netto resultaat is gerealiseerd van dertien miljoen gulden. Vooral de verkoop van topspelers heeft bijgedragen aan het positieve resultaat. Zondag 17 oktober In Nijmegen wint Ajax met 3-1 van NEC. John O'Brien scoort zijn eerste doelpunt voor Ajax 1. De overige treffers komen op naam van Nikos Machlas (penalty) en Richard Knopper. Een kwartier voor tijd maakt Jesper Gronkjasr zijn rentree in het eerste. Dinsdag 19 oktober Zonder de geblesseerden Van Halst, Tobiasen, Vierklau, Sier en De Cler reist de selectie af naar Israël voor het treffen met Hapoel Haifa. In De Telegraaf verschijnt een artikel over de geheime kweekplek van het ArenA-gras. De groene zoden voor het stadion zouden worden gekweekt in het Drentse Drouwen. Donderdag 21 oktober Doelpunten van 13 oktober 1999. Stanley Menzo is met persvoorlichter Erik van Leeuwen op weg naar de persconferentie waar hij zijn afscheid zal toelichten. publiek in de ArenA na de wedstrijd Ajax - Fortuna Sittard. Edwin van der Sar neemt officieel afscheid van het 13 oktober 1999. 64 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 64