regen, hetgeen de veertiende nieuwe grasmat in de ArenA geen goed deed en ook het spel niet ten goede kwam. Een regel is thans dat men een uur voor de wedstrijd moet beslissen of het dak open of dicht blijft. Verdiend verloren Dat het niet altijd feest is en dat de ploeg ook nog wel mindere wedstrijden speelt, kwam tot uiting in het duel tegen Roda JC. De Limburgers hadden al eerder Feyenoord in Rotterdam te kijk gezet door daar de punten weg te halen en zadelden nu ook Ajax met een nederlaag op, waar bovendien maar weinig van was af te dingen. Natuurlijk, met licht geblesseerde spelers in het veld die eigenlijk aan de kant zouden moeten blijven plus een aantal verdedigers die nog helemaal niet aan spelen toekomen, blijft het voor Jan Wouters wat improviseren en is hij genoodzaakt jonge spelers vroegtijdig op te stellen. 'Dat kan een tijdje goed gaan, maar vroeg of laat breekt je dat op. Nou, vandaag was het dan zover.' Het neemt allemaal niet weg dat Roda de wedstrijd prima speelde al kwam Ajax toch in de tweede helft op voorsprong. Uit de eerste Foto: Louis van de Vuurst De wedstrijd tegen FC Den Bosch werd onder een geopend dak gespeeld. corner voor Ajax in deze wedstrijd (na 66 minuten!) drukte Aron Winter de bal in het doel nadat Roda JC eerder al vele kansen had gehad om tot scoren te komen. De gelijkmaker kwam tien minuten later en was volkomen verdiend. Ajax mocht tevreden zijn met een gelijkspel, maar in de 90ste minuut moest Chivu aan de noodrem trekken en kon hij met een rode kaart het veld verlaten. Vanaf de kant moest hij toezien hoe Roda uit de vrije trap de volle winst mee naar huis nam. Op zich natuurlijk jammer voor Ajax maar het was verdienstelijk van Roda JC, dat het meeste recht had op de overwinning zoals na afloop ook werd beaamd door Aron Winter en Jan Wouters. 'Verdiend verloren,' concludeerde Aron Winter. 'We speelden gewoon slecht. Niet scherp, veel balverlies, weinig beweging, weinig tot niets ging goed. Misschien is dit een incident. In ieder geval moeten we ons maar goed voorbereiden op de volgende wedstrijd.' Overigens zullen beide ploegen elkaar dit seizoen nog twee keer Na invalbeurten tegen NEC en Hapoel speelde Jesper Grankjasr tegen Roda JC voor het eerst weer een hele wedstrijd. DECEMBER 1999 ontmoeten, voor de competitie op 31 maart 2000 en eerder al op 28 januari 2000 voor de Amstel Cup. Aron Winter en Jan Wouters maakten sportievere opmerkingen dan een deel van het publiek, dat zich helemaal liet gaan met de meest afgrijselijke woorden richting scheidsrechter Jol. Iedere Ajacied moet zich daar diep voor schamen. 'Mijn tenen gaan krommen op zulke momenten,' verklaarde Jan Wouters na afloop. Blamage Vervolgens kwam op donderdag 4 november Hapoel Haifa naar Amsterdam om, naar het zich liet aanzien, een formaliteit af te werken. Ajax begon de wedstrijd met een ruime 3-0 voorsprong en het zou toch wel gek moeten lopen wilde Ajax er niet in slagen de derde ronde van het UEFA-Cuptoernooi te halen. Welnu, dat laatste lukte uiteindelijk wel maar de manier waarop was zeer blamerend. Hoe de spelers naar deze wedstrijd hebben toegeleefd valt moeilijk in te schatten, maar echt serieus zal het niet geweest zijn. Totaal ontregeld en zonder enig zelfvertrouwen bewogen de spelers zich over het veld. Kwam dat door de 61 lAlAX Foto: Yvonne Witte MAGAZIf

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 61