competitietreffen tegen FC Den Bosch in de Amsterdam ArenA. Op papier een wedstrijd waarin voor Ajax geen problemen waren te verwachten. De Bosschenaren hadden het niet gemakkelijk in deze competitie en moesten eerder al veel tegentreffers incasseren. Daar wilde men nu wat aan doen door wat meer mensen achterin te houden om tenminste de schade enigszins in te dammen. Ajax dacht er wat anders over en eindigde de wedstrijd met een klinkende 6-1 overwinning. De Roemeen Chivu stond voor de eerste keer in de basisopstelling. Nikos Machlas en Michael Laudrup zetten Ajax na een half uurtje met kopballen op 2-0 waarna Den Bosch zo waar tegenscoorde. Machlas, Richard Knopper, weer Machlas uit een strafschop en Richard Witschge (een mooie vrije trap in de laatste minuut) zorgden voor de verdere productie. Dat Den Bosch tussen de bedrijven door toch nog wel wat aardige kansen kreeg, deed niets af aan deze mooie overwinning, die leek aan te tonen dat Ajax op de goede weg was en bovendien de eerste plaats op de ranglijst opleverde. 'Dat geeft een fijn gevoel, vooral vanwege de kritiek dat het allemaal niet zoveel voorstelt wat wij doen,' memoreerde Jan Wouters. Opmerkelijk waren de weersomstandigheden waaronder de wedstrijd werd gespeeld. Het dak was en bleef open, ook toen het stroomde van de Foto: Louis van de Vuurst van Richard Knopper was de 400ste treffer van Ajax sedert het begin van het Europa- Cupvoetbal in 1956. Ajax debuteerde op het Europese toneel op 20 november 1957 met de uitwedstrijd tegen SC Wismut. De ploeg met onder Nikos Machlas schiet Ajax tegen FC Den Bosch uit een penalty naar 5-1 Richard Knopper scoorde tegen Hapoel Haifa Ajax' 400ste doelpunt in een Europese wedstrijd. anderen Ger van Mourik, Wim Bleijenberg en Sjaak Swart won met 3-1 waarbij rechtsbuiten Piet van der Kuil de eer had de eerste Ajax-goal op z'n naam te brengen. In de tweede ronde liep het al snel mis tegen Vasas Boedapest. De 2-2 thuis gaf nog enige hoop maar de kansloze 4-0 nederlaag in Hongarije betekende het einde van Ajax' eerste Europa- Cupavontuur. Michael Laudrup tilde Ajax tegen Hapoel Haifa in de tweede helft al snel naar 3-0, waarna men de teugels wat liet vieren en door enigszins nonchalant spel de voorsprong niet verder werd uitgebouwd. Fred Grim kreeg in het laatste kwartier zelfs nog wat werk te doen. Jan Wouters was dik tevreden. 'We speelden de beste wedstrijd van het seizoen,' zei de trainer na afloop. Met deze riante voorsprong stond Ajax reeds met meer dan één been in de derde ronde van het UEFA-Cuptoernooi. Eigenlijk konden we al uitzien naar de loting voor de derde ronde op 5 november. In de regen Behoorlijk vermoeid kwamen de spelers een dag na de wedstrijd op vrijdagmorgen terug uit Tel Aviv om zich vervolgens te gaan voorbereiden op het MAGAZINE NOVEMBER 199.9 Foto: Yvonne Witte rw mm MÈm ■■■■■HliSS -

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 59