trainer, die toch wel blij zal zijn geweest dat hij er met de volle winst vandoor kon gaan. Zijn elftal kwam niet bepaald goed voor de dag, maar was ook enigszins ontmanteld door het ontbreken van een aantal spelers. Ongeslagen Het is weieens grappig om in bladen lijstjes en klassementen tegen te komen waarin Ajax erg goed voor de dag komt. Zo konden we eerder melden dat Ajax de tweede plaats inneemt op de Eeuwige ranglijst van de Champions League. Daarnaast staat Ajax op de eerste plaats wanneer het gaat om het grootste aantal ongeslagen Europa- Cupwedstrijden op rij. Tussen 1994 en 1996 lukte het 19 wedstrijden lang geen club in Europa Ajax een nederlaag toe te brengen. Inmiddels was Manchester United op 18 gekomen. Tegen Olympique Marseille kreeg de Engelse kampioen de gelegenheid met Ajax op gelijke hoogte te komen, maar zij verloren de wedstrijd en dus zal onze club dit lijstje nog wel even blijven aanvoeren. In de Champions League is er voor Ajax dit seizoen niets weggelegd doch in het UEFA- Tegen Hapoel Haifa speelde Ajax voor het eerst in zijn geschiedenis een officiële wedstrijd tegen een Israëlische tegenstander. De Israëlische vlag wappert bij Ajax' voorbereiding op het duel tegen Hapoel eindelijk eens niet vanwege een ten onrechte veronderstelde relatie tussen de voetbalclub Ajax en het land Israël. Cuptoernooi zijn er best aardige wedstrijden te bedenken, helemaal als het de ploeg van Jan Wouters lukt een aantal rondes te overleven. In de eerste ronde tegen Dukla Banska Bystrica liep het allemaal naar wens. Voor de tweede editie kwam het Israëlische Hapoel Haifa uit de glazen bol. Van deze ploeg werd verwacht dat de tegenstand aanzienlijk groter zou zijn. De Israëliërs hadden eerder Besiktas in de voorronde en Club Brugge in de eerste ronde van het UEFA-Cuptoernooi uitgeschakeld. Bovendien werd Ajax nogal geteisterd door een aantal blessures bij vooral verdedigers hetgeen de gerustheid omtrent een goed resultaat niet bevorderde. Het was wel een mooie gelegenheid voor Christian Chivu om zijn debuut in de basis van het elftal te maken. 400 doelpunten Alle nare gedachtes werden echter al snel weggenomen toen Ajax al na drie minuten tot scoren kwam door een kopbal van Nikos Machlas. En nog geen tien minuten later kreeg Richard Knopper de gelegenheid de voorsprong op 2-0 te brengen, hetgeen de wedstrijd praktisch besliste. Al snel bleek dat de tegenstand van Hapoel Haifa van geen noemenswaardig niveau was, hetgeen mede werd veroorzaakt door het goede spel van Ajax, 'dat bij vlagen zijn toverkunsten liet zien,' zoals de Volkskrant schreef. De tweede goal Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst MAGAZINE DECEM

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 57