Foto's: Yvonne Witte dramatisch moment geweest zijn. En eveneens voor zijn vele fans die hij vele wedstrijden lang heeft laten genieten van zijn typische keepersstijl. Deze werd indertijd mede ingegeven door trainer Johan Cruijff, die vond dat een keeper veel meer moest acteren als laatste man dan als ballenvanger. Als een soort 'vliegende keep' moest Stanley vaak ver voor z'n doel staan. Het verhaal gaat dat Stanley eens aan de trainer vroeg: 'Als de tegenpartij de bal nu met een grote lob over mij heen het doel inschiet, wat dan?' 'Dan is dat,' antwoordde Cruijff, 'gewoon een mooi doelpunt.' Voor Stanley was zijn debuut in het eerste elftal op 15 april 1984 tegen AZ '67 het mooiste moment uit zijn carrière. 'Ik kan Als invaller voor Aron Winter maakte Christian Chivu tegen Fortuna Sittard zijn debuut. Blijdschap en onbegrip bij de trainers tijdens Ajax - Fortuna Sittard. mij dat nog goed herinneren. Op die zondag meldde ik mij gewoon in het spelershome in de Meer. En ik weet het nog goed: Sjakie Storm was geblesseerd en Hans Galjé was ziek. Dus moest ik spelen. Vervolgens moesten we een week later tegen PSV en wonnen we met 1-0. Dat zijn voor mij de mooiste momenten geweest. Tussen het begin en het einde van je loopbaan zitten nu eenmaal hoogte- en dieptepunten. Daar heeft iedere voetballer mee te maken. Ik maakte mij daar vroeger heel druk over. Dat was eigenlijk niet goed. Ik moet op m'n gevoel en intuïtie afgaan. Dat is voor mij veel beter. Ik ben een heel normale jongen die kan keepen...' Dat deed hij voor Ajax in 322 wedstrijden. 'Daar ben ik heel trots op zoals ik er ook trots op ben Ajacied te zijn.' En z'n liefste wens? 'Piloot zijn van een Boeing 747, maar dat kan niet meer. Inderdaad, vliegen en keepen, een vliegende keep, zo is het...!' Kwestie van tijd Het afscheid van Stanley Menzo ging vooraf aan het duel tegen Fortuna Sittard, dat het dit seizoen in de competitie nog Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 53