afloop. Met Ajax natuurlijk als de meest tevreden ploeg. Het zag spits Machlas twee maal tot scoren komen, hetgeen met de reputatie van de Griek in het achterhoofd niet zo bijzonder zou zijn geweest als hij niet bij zijn eerste wedstrijden voor Ajax het scoren verleerd leek te hebben. Het moet voor de Griek een verademing geweest zijn weer te hebben gescoord. 'Ik ben gelukkiger voor Machlas dan dat hij met zichzelf is,' zei Jan Wouters na afloop. Blessures Omdat er weer een oefeninterland voor het Nederlands elftal op het programma stond, nu tegen Brazilië (2-2), had Ajax het plan opgevat tussendoor een oefenpartij in Spanje te spelen tegen Real Zaragoza(O-l). De club moest overigens wel zeven spelers afstaan die op interland-niveau verplichtingen elders hadden. Aron Winter maakte deel uit van de selectie van het Nederlands elftal tegen Brazilië. John Nieuwenburg, Tim de Cler en Richard Knopper meldden zich bij het Olympisch elftal voor een oefenwedstrijd tegen Heerenveen. Dani, Shota Arveladze en Nikos Machlas gingen respectievelijk richting Portugal, Georgië en Griekenland om voor hun land uit te komen. Jesper Gronkjaer was wel geselecteerd voor de nationale ploeg van Denemarken maar zag van de uitnodiging af omdat hij zich nog niet fit genoeg voelde. Tijdens de wedstrijd van Ajax in Spanje liep Ferdi Vierklau een vervelende blessure op aan de hamstring hetgeen wel erg slecht uitkwam omdat zo langzamerhand het aantal beschikbare verdedigers aardig begin uit te dunnen. De ziekenboeg begon trouwens toch al aardig vol te lopen. Weer eens een bewijs dat een grote selectie van spelers onontbeerlijk is bij de veelheid aan wedstrijden die door het jaar heen op het programma staan. Foto: Yvonne Witte Stanley Menzo op de stadionschermen bij zijn gedwongen afscheid. 'Vliegende keep' Eén blessure was zelfs zo ernstig dat we van de betreffende speler, Stanley Menzo, afscheid moesten nemen. Hij, die zo blij was dat Ajax hem aan het begin van dit seizoen terughaalde, heeft hiervan weinig kunnen genieten. Een ernstige knieblessure hield hem al enige tijd aan de kant, tot het bericht van de dokters kwam dat hij maar beter een punt achter zijn carrière kon zetten. Het moet voor de ras-Ajacied een Foto: Yvonne Witte Onder leiding van Laszlo Jambor werken Ferdi Vierklau en Jan van Halst in het krachthonk aan hun herstel.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 51