w MAGAZINE 10 Alleen onder Laudrups voeten is de grasmat perfect 125 Ajax Internationaal 13e jaargang nr. 3 december 1999 Ajax Magazine verschijnt 9 keer per jaar (inclusief presentatiegids) Uitgever: Tema Uitgevers, Deb be meerstraat 25, 2131 HE Hoofddorp Telefoon: 023-563 54 34 Fax: 023-563 30 54 Website: www.temabv.nl. Productie: Albert Aandeweg Hoofdredacteur: Michel Sleutelberg Redactie: Raymond Bouwman, David Endt, Erol Erdogan, Marcelle van Hoof, Erik Somers (beeldredactie) Medewerkers aan dit nummer: Carel Berenschot, Jeroen van den Berg, Pauline Blom, Thijs Damsma, Wim Heisterkamp, Ronald Jonges, Rick de Leeuw, Erik van Leeuwen, Tijn Middendorp, Nona Oerlemans, Rik Planting, Michael van Praag, Jan Pruijn, W.F. Schoevaart, Hennie Schuurman, Simone Tacx, Klaas Vos, Chris Willemsen Fotografie: Tessa Posthuma de Boer, Wanda Tuerlinckx, Louis van de Vuurst, Yvonne Witte Vormgeving: Vriedesign/John de Vries Omslag: Fotografie: Louis van de Vuurst Lithografie: Luuk Divendal, Sjoerd Claassen Druk: Roto Smeets Utrecht Distributie: Aldipress Advertentie-exploitatie: Tema Sport: Rolf H. van Aller, Peter Beukelman, Erik Jansen, Pascal Jonkman, Guus Lap Abonnementen: Door het insturen van de antwoordkaart in dit magazine kunt u zich tot wederop zegging abonneren op Ajax Magazine. Een jaargang Ajax Magazine bestaat uit 9 nummers. Voor vragen is de abonnee service dagelijks bereikbaar van 8.30 uur tot 10.00 uur. Het telefoonnummer van de abonneeservice is 023-5638681 Ajax Magazine verzamelband: Door het insturen van de antwoordkaart in dit magazine kunt u de Ajax Magazine verzamelband 1999-2000 bestellen. Het is bovendien mogelijk verzamelbanden van eerdere seizoenen te bestellen. Voor vragen kunt u bellen met de abonneeservice, dagelijks bereikbaar van 8.30 uur tot 10.00 uur. Het telefoonnummer van de abonnee service is 023-5638681 Copyright: Niets uit dit magazine mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever Spreekkoren Als uw kind op school een paar keer een verkeerd antwoord geeft, accepteert u dan van de onderwijzer dat hij uw kind voor hoerenjong uitmaakt? Ik denk van niet. Laat u mij daarom eens weten waarom u zich bij Ajax dan wel zo schandelijk gedraagt. Michael van Praag Zie paeina 47 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 Uiteindelijk moest hij zijn vaderland ontvluchten. En dat terwijl Brian Laudrup zo vol verlangen was teruggekeerd. Hij dacht voor zijn plezier bij FC Kopenhagen te gaan voetballen, maar dat kwam er niet van. De Deense roddelpers had het zo op hem gemunt, dat Ajax Laudrup asiel aanbood. Tot wederzijds genoegen. 32 Op de tribune zit een tevreden John Nieuwenburg Het enthousiasme dat de topclubs plotseling hervonden voor de Nederlandse talenten was opmerkelijk. Een 'etnische zuivering' werd het nog net niet, maar de wijze waarop werd gevochten om de gunsten van Jong Oranje spelers als Mark van Bommel en John Nieuwenburg gold toch als een - bijna postuum - eerbetoon aan de Nederlandse voetbalscholen. Van Bommel koos voor PSV; Nieuwenburg, ook op advies van zijn vader, voor Ajax. 91 De teams van de toekomst 92 Ajax 2 eventjes aan kop 100 Cruciale maanden voor Quido Lanzaat 104 Al op de goede weg 107 Jeugd bezoekt zuster club Germinal 113 Uitslagen en standen jeugdelftallen 116 Zaterdag 1 grijpt naast periodetitel 121 Uitslagen en standen zaterdagelftallen 126Cultuurshock en wisselwerking Algemeen directeur Ad Zonderland van de Ghanese club Ashanti Goldfields vertelt over de Ghanese voetbalcultuur, de bijdrage die Ajax daaraan probeert te leveren en de voornaamste verschillen tussen Nederland en Ghana. 136Chinees dagboek Piet Keizer en Jan Pruijn verbleven twee weken in China om kennis te maken met het Chinese (jeugd)voetbal en de mogelijkheden te onderzoeken van een samenwerkingsverband met de Chinese voetbalbond. Jan Pruijn hield een dagboek bij.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 4