Foto: Louis van de Vuurst door een nogal spectaculair scoreverloop. Met Chris Kanu voor de eerste keer in de basis vanwege de geblesseerde Frank Verlaat en Kevin Bobson aan de linkerkant ging Ajax voortvarend van start. De zeer productieve Richard Knopper zette de ploeg al binnen een kwartier op een 2-0 voorsprong. Zijn ren naar Jan Olde Riekerink na het tweede doelpunt deed vermoeden dat de assistent-trainer Knopper had voorspeld dat hij tegen Willem II tot scoren zou komen. De vroege voorsprong was een ongekende weelde voor onze ploeg, die in Tilburg weieens andere tijden had meegemaakt. Nu leek alles van een leien dakje te gaan en helemaal toen Nikos Machlas op 'zijn' manier door Michael Laudrup werd aangespeeld en al z'n frustraties, teleurstellingen en onmacht van de afgelopen weken in zijn schot kon leggen. De 3-0 stand leek de wedstrijd te hebben beslist. Maar zo gauw komt men er in Tilburg niet vanaf. Dat de ploeg van Co Adriaanse het er zeker niet bij zou laten liggen bleek al een beetje uit de tegengoal vlak voor rust. De Tilburgers vonden er een prachtige aanleiding in om er in de tweede helft enige scheppen bovenop te gooien. Na wat frommelwerk werd de voorsprong al snel tot 3-2 gereduceerd. Maar wie aanvalt tegen Ajax geeft veel ruimte weg en loopt de kans snel weer een tegengoal op te lopen. En vooral als een speler als Michael Laudrup de smaak te pakken heeft lukt dat vaak eenvoudig. De Deen legde een minuut later de bal haarfijn op het hoofd van Nikos Machlas die zijn tweede en Ajax' vierde goal niet kon missen. Laudrup zelf Nikos Machlas scoorde in de doelpuntenrijke wedstrijd tegen Willem II zijn tweede en derde competitiegoal. besloot vervolgens met een schitterende actie na diverse kapbewegingen en een even mooie goal de stand op 5-2 te brengen. Nog voelde Willem II zich niet verslagen en bleef de ploeg onder aanvuring van de trainer met wat Engels aandoend voetbal het Ajax-doel bestoken, hetgeen werd beloond met een derde goal. Maar ook Ajax lukte het nog van de wedstrijd een waar doelpuntenfestein te maken. Vlak voor tijd knalde de voor Kevin Bobson ingevallen Babangida Ajax naar een 6-3 overwinning. 'Een fantastische wedstrijd' concludeerde zowel Tan Wouters als Co Adriaanse na AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 49

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 49