A J AX MAGAZINE DECEMBER 1999 'De kans om naar de Olympische spelen te gaan, krijg je één keer in je leven' kunnen nog heel erg veel progressie maken. Ik heb daar alle vertrouwen in.' anders zou kunnen op 2; rechtsback. En als Ole Tobiasen dan weer geblesseerd raakt aan zijn knie en Ferdi Vierklau kan niet spelen, zie ik ook wel dat het echt niet anders kan. Dus dan sta je op een plek waar je zelf liever niet speelt. Het ging best wel aardig en dan sta je zo een aantal wedstrijden op die positie. Met het elftal als geheel zijn we niet zo heel erg overtuigend aan het seizoen begonnen. We speelden niet zoals we graag wilden. Maar zo vreemd was dat niet met zo'n nieuwe groep. Het enige wat je kunt doen is proberen elkaar zo snel mogelijk goed te benutten. Zo lang het nog niet helemaal goed loopt, gaat het erom dat je je tijd gunt om te groeien. Daarbij moet je proberen zo min mogelijk schade op te lopen. Op zich is dat redelijk gelukt. We hebben een jonge groep, met een aantal ervaren spelers. We De kabel Ajax verkeert dit jaar in de gelukzalige omstandigheid dat overbelasting geen serieuze dreiging vormt. De slopende Champions League is listig ontlopen en de Nederlandse internationals die Ajax telt, omvatten een overzichtelijke groep: Aron Winter (ook nog afhankelijk van Rijkaards luim). Wat dat betreft heeft Feyenoord het heel wat moeilijker. Het is de tol van de roem, onlosmakelijk verbonden met de uiteindelijke eerste plaats in de KPN- Telecompetitie. Het kampioenschap komt Feyenoord duur te staan, zoals de rellen op de Coolsingel al min of meer voorspelden. Een onderzoekscommissie is tot het verrassende inzicht gekomen dat de politie niet goed optrad tegen de feestvreugde. Burgemeester Opstelten zegt in Nova: 'Dit kan nooit meer gebeuren.' Onmogelijk vol te houden dat Rotterdammers geen gevoel voor humor hebben. De preventie voor uit de hand lopende kampioensfeesten wordt dit seizoen alvast met militaire preciezie ter hand genomen door de selectie van Beenhakker. Maar al het leedvermaak ten spijt, Ajax leeft dit seizoen beneden zijn stand. Gek genoeg valt het dieptepunt aan internationals samen met de installatie van een directeur spelersbeleid. Gelukkig levert Ajax aan Jong Oranje daarentegen wel drie beloftes: Tim de Cler, Richard Knopper en John Nieuwenburg, de nieuwe 'kabel'. Als er niets raars gebeurt lijken in ieder geval Knopper en Nieuwenburg in de toekomst vaste waarden voor het A-elftal van de KNVB. Nieuwenburg: 'Ik concentreer me gewoon op Jong Oranje. Dat is geen andere plek gaan innemen nu ik bij Ajax voetbal. Bij Sparta vond ik het belangrijk en bij Ajax ook. De Olympische droom werd heus niet minder. Bij Ajax heb je misschien meer te ™mnen dan bij Sparta, maar de kans om naar de Spelen te gaan, krijg

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 41