HOOTS Dex Belle Hert producties HET K geheimMAAR IK mi WM* t*TiS...IN 0EM6SR DfrtgER -7 'C <L >x 7 9 Spits, 13 oktober Vijftien jaar geleden beschouwden de meeste Nederlandse trainers Jan Wouters als een modale voetballer. Cruijff en Rijvers hadden een afwijkende mening over hem. Ze gaven hem een dikke 8. De rest kwam niet hoger dan een 6. Net als trainers, kunnen puntengevers van mening verschillen. De Cruijff onder hen heeft altijd gelijk. Henk Spaan in Het Parool van 23 oktober "In de Nederlandse competitie worden de spelers van Ajax, PSV en Feyenoord maar acht tot tien keer per seizoen echt opgenaaid. Als je dat 34 keer per seizoen hebt, lijkt het me dat je daar als team stukken beter van wordt." Frank Kales in Sportweek van 26 oktober Roda JC maakt zich niet populair bij de journalisten in De Arena. Een groot deel van de verslaggevers is de deadline al gepasseerd als Mare Luypers voor 1-2 zorgt. Moeten ze weer helemaal opnieuw beginnen. Bert Nederlof in Voetbal International van 3 november De gastvrijheid bestond uit het klappen voor de tegenstander en fans, het afspelen van het clublied van Hapoel Haifa en tevens werden de bezoekers welkom geheten in het Hebreeuws. Of iets wat stadionspeaker Joop Leeuwendaal daarvoor liet doorgaan. Een feest van verbroedering stelde het voor. Alhoewel de Ajacieden daarmee wel erg ver gingen door zelfs de overwinning te schenken aan het armetierige Haifa: 0-1. Valentijn Driessen in De Telegraaf van 5 november Zelfs de omroeper, een Ajacied pur sang, wenste de jury van de man of the match-verkiezing in de rust alle succes. Willem Vissers in de Volkskrant van 5 november Na het zien van enkele afleveringen valt het me op dat de heren hun stokpaardjes hebben. Zo is Derksen een trouw Cruijff- aanhanger, maar dat wisten we al. Op dezelfde manier neemt Jansma het steeds op voor zijn Canal+-collega Willem van Hanegem. Camps, vrijwel altijd met sigaret in beeld, zoekt meestal naar mooie volzinnen om iemand zo zwaar mogelijk te beledigen. Derksen, immer met sigaar, is meer het type van de rechtse directe. Over Rijkaard zei hij in het programma al meerdere malen dat deze 'buitengewoon vriendelijk is, maar absoluut ongeschikt voor de functie van bondscoach'. Karei Aalbers van Vitesse moet volgens Derksen zelf opstappen en niet steeds de trainers wegsturen. En over Frank Arnesen weet Derksen stellig te melden dat deze intern bij PSV door niemand meer serieus wordt genomen. Jansma vindt dat Derksen zich hier te veel beroept op onbetrouwbare bronnen uit de wandelgangen. 'Maar Kees, je weet toch dat journalisten juist van die bronnen vaak afhankelijk zijn,' zegt Derksen met lichte stemverheffing. Kees zwijgt, maar toont ondertussen een gelaatsuitdrukking die verraadt dat hij meer weet. En dan Hugo Camps. Beenhakker werd door hem vergeleken met Emile Ratelband. Over Frank Arnesen zegt hij bijna dichterlijk: 'De lach van Arnesen is breder dan zijn hoofd.' Gerets noemt hij een 'neo- hooligan', die een gevaar voor de eigen aanhang is. Kortom, er valt altijd wel wat te genieten in dit programma. Ook al ben je het als kijker lang niet altijd met de gemaakte opmerkingen eens. Dat veel journalisten een tikje ijdel zijn, behoeft eigenlijk geen betoog. Iedere verslaggever vindt het leuk als over zijn of haar programma wordt gesproken, net zoals iedere schrijvende journalist het leuk vindt wanneer uit zijn of haar stukje in een andere krant wordt geciteerd. In De Krant van Feyenoord nam collega-columnist Jan AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 247