Lauweren faxnummer op kantoor zijn specialiteit: voetbal. Tot besluit het nummer van zijn perskaart: 916. Jaap Visser in Vrij Nederland van 9 oktober Toen Johan Cruijff op 6 mei van dit jaar in de Arena werd geëerd, was Piet Keizer van de partij in het onderlinge wedstrijdje van oud-ajacieden. Voor hen die hem hebben geadoreerd als Wolkers was het een ontluistering. Keizer barstte uit het rood-witte shirt en droeg niet eens voetbalschoenen, maar gympies. Hij liet zich vervangen na één volkomen mislukte actie. Die ene bal raakte hij natuurlijk met opzet verkeerd, want al vijfentwintig jaar doet Keizer er werkelijk alles aan om de ster die hij was te doven. Jaap Visser in Vrij Nederland van 9 oktober FREEK DE JONGE BIJ ALLE millenniumproblemen hebben we er één over het hoofd gezien. Krijgen we de huldigingen van Johan Cruijff rond voor de jaarwisseling? "Aan het begin van het jaar hebben we de zaak te luchtig op gevat," zegt de heer Koenders van de stichting CHC (Coördina tie Huldigingen Cruijff). "We dachten dat een jaar 365 dagen had, maai niets is minder waar. We hebben nog twaalf evene menten voor de boeg en het is al half oktober..." "Twaalf?" "Ja, er staan drie eredoctoraten op stapel. Lettenen Amster dam. economie Rotterdam en Catalaanse antropologie Barcelo na. Dan heeft het blad Denksport Cruijff uitgeroepen tot Puzze laar van de Eeuw. Het KWF ziet in Cruijff de Niet-Roker van de Eeuw. De lezers van Hard Gras vinden Johan de beste voetbal- analysator. De Ajax Business Association wil hem erevoorzitter maken. De ParolieboUen gaan naar Cruijff. De georganiseerde skaters zien in Johan een goede ambassadeur. Ouders van Nu moet ik terugbellen. En dan heb ik nog contact met een organi satie waar ik nog nooit van had gehoord: de BMM, de Bond van Monogame Mannen." "Dat zijn er elf." "Cruijff is veruit de meest gelauwerde Nederlander sinds het uitroepen van de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden en daarvoor ontvangt hij op 31 december uit handen van de koningin de versierselen en de titel." "Titel?" "Ja Johan wordt markies. Markies van De Meer Hij komt bij de volgende troonrede rechts van Beatrix te zitten." "Zal hij in die hoedanigheid dan ook het woord voeren op de derde dinsdag van september?" "Het zou mij niets verbazen." Het Parool, 12 oktober Het veld van De Arena lag er zaterdag weer veel slechter bij dan de afgelopen maanden. Hoe is dat mogelijk? Jan Gaasterland: 'Dat is helemaal niet waar. Het zag er alleen optisch anders uit, maar het veld was absoluut prima bespeelbaar.' Jan Gaasterland in Voetbal International van 13 oktober Een rush langs vier man van Arnesen? Een solo op rechts van Dan Petersen, eentje op links van Jesper Olsen? Ze komen dicht in de buurt, maar het glijden langs backs van Laudrup wint. Finidi? Litmanen? Betere teamspelers, maar minder orgastisch aan de bal. Als pure voetballer, als ogenstreler van tribuneklanten, legt Brian Laudrup het waarschijnlijk alleen af tegen Kanu. Henk Spaan in Het Parool van 16 oktober De Arena is alweer toe aan de veertiende grasmat in drie jaar tijd. De eerste dertien hebben niet eens tijd gehad om speelritme op te doen. Bert Nederlofin Voetbal International van 20 oktober Wouters had hoofdschuddend geconstateerd dat dezelfde voetballer in een weekblad een 7 had gekregen en 'in een dagblad' een 4. Twee zulke uiteenlopende beoordelingen zeiden genoeg. Die hadden er allebei dus geen verstand van. Tegen de slotsom valt iets in te brengen. meeste (en veelal kritische) vragen gesteld. Na Wouters' verhaal over Jol gaven zij nu zelf een antwoord. Het was even de omgedraaide wereld: journalisten reageren op een opmerking van de trainer. 'We vinden het heel goed dat je dit zegt Jan,' reageerden Misset en Onkenhout. En zo was het. Ook een pluim voor Jol zelf trouwens, want die floot een voortreffelijke wedstrijd. Maar nu even iets heel anders. Op maandagavond is er een sportprogramma op tv, dat luistert naar de naam 'Sport aan tafel'. Het is laat op de avond (22.15 uur), het wordt uitgezonden door RTL5 en gepresenteerd door Ruud ter Weijden. Deze opsomming is voor veel mensen wellicht aanleiding om niet te kijken, maar die hebben het dan mis. Sport aan tafel is een onderhoudend praatprogramma, met een heel interessant forum: Johan Derksen (VI), Hugo Camps (Elsevier) en Kees Jansma (Canal+). Iedere week wordt een aantal onderwerpen op tafel gelegd. Hierover wordt vervolgens gediscussieerd. Met name Derksen en Camps zijn niets ontziend en deinzen voor niets of niemand terug. Jansma is behoudender, hij vindt het niet zo leuk om mensen tegen zich in het harnas te jagen. Opvallend is dat Jansma tegenover Camps en Derksen juist wel heel fel is. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 239

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 245