Klasse Jan! In de Nederlandse competitie worden de spelers van Ajaxr PSV en Feyenoord maar acht tot tien keer per seizoen echt opgenaaid DE HEREN MEDIA samenstelling Michel Sleutelberg Er zijn van die zekerheden in het leven. Je betrekt je melk trouw van de melkboer, je koopt nooit een boek van Connie Palmen, vrijen doe je alleen op vrijdagavond en je weet dat Jan Wouters deugt. En op een dag lees je een interview met Dean Gorré. Hugo Borst in Algemeen Dagblad van 2 oktober Het is onbegrijpelijk dat ze zich bij Ajax niet realiseren dat negatieve publiciteit zwaarder weegt dan kapitaalverlies. Ondertussen moet Jan Wouters zich ongemakkelijk voelen, zo niet doodongelukkig en Dean Gorré heeft ons allemaal in vertwijfeling achtergelaten. Hugo Borst in Algemeen Dagblad van 2 oktober Jan Wouters had woensdag na de training van Ajax in Banska Bystrica geen zin de pers te woord te staan. Dat kan, ik heb ook wel eens ergens geen zin in. Ik heb bijvoorbeeld nooit zin om te wachten op trainers die soms geen zin hebben mij te woord te staan. Dus dan maak ik zin. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 2 oktober Nog steeds wekt Ajax de indruk dat Olsen vorige week is ontslagen en Wouters hem maandag is opgevolgd. Ajax verbetert zichzelf niet en de trainer kreunt en steunt en behandelt journalisten met een neerbuigendheid die zelfs Van Gaal vreemd is. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 2 oktober Het is onprofessioneel om journalisten niet te woord te staan en te weigeren het publiek niet te informeren. Dat is echter nog tot daaraan toe. Maar wie zijn onvermogen tracht af te wentelen op anderen, op spelers of op journalisten, had misschien beter geen trainer kunnen worden. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 2 oktober Hij valt niet op in de mediagids van de Nederlandse sportpers. Hij staat gerangschikt tussen Natascha Kayser van het Algemeen Dagblad en Peter Kemperman van De Gelderlander. Onder zijn pasfoto staat: Keizer, Piet. Daaronder zijn telefoonnummer in Amsterdam, daar weer onder de naam van het medium waarvoor hij schrijft: Aktueel, weekblad. En onder zijn telefoon- en Het gebeurt af en toe dat een trainer na afloop van een persconferentie zelf nog even het woord vraagt. De persvoorlichter heeft al op zijn horloge gekeken, vraagt of er nog dringende vragen zijn en neemt kort erna het woord om af te ronden. Precies zo ging het na afloop van de wedstrijd Ajax - Roda JC op vrijdag 29 oktober. Opeens interrumpeert Jan Wouters en zegt dat hij nog iets wil vertellen. Hij heeft zich vreselijk geërgerd aan alle spreekkoren van zijn eigen aanhang richting scheidsrechter Jol. Behalve het afgezaagde 'Jol die weet de uitslag al' werden hem de zo langzamerhand bekende ziektes toegewenst. Het hield niet op, ook niet nadat de stadionspeaker hierom had verzocht. 'Ik schaam mij diep,' zei Wouters gemeend. 'Met het woord "hondenlul" kan ik nog leven, maar wat hier gebeurde, ging alle perken te buiten.' Ik was zelfbij de persconferentie aanwezig en realiseerde me direct dat ik getuige was van een bijzonder moment. Ajax had zo even, door een doelpunt in de 92ste minuut, een thuiswedstrijd van Roda JC verloren (1-2) en vervolgens neemt de trainer het voor de scheidsrechter op. En Wouters had ook al bij herhaling gezegd dat Roda JC die avond verdiend van Ajax had gewonnen. Klasse Jan! Een dergelijke openhartigheid zien we niet vaak. Robèrt Misset (NRC Handelsblad) en 'Twaalfde Man' Paul Onkenhout (de Volkskrant) leken wat beduusd, want zij hadden tijdens de persconferentie de AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 244