Trotse AFC'er Robert Gehring: 'Profvoetbal is niet iets heiligs voor me, maar ik sta overal voor open.' op dat niveau een club geen buitenlanders onder contract mocht hebben. En Rayo Vallecano wilde zijn contract niet verlengen. 'Dat verbaasde me niet, want Ortuondo zat in een comité dat tegen te veel buitenlandse voetballers in het Spaanse betaalde voetbal was.' Gehring keerde terug naar Nederland en ging weer bij AFC spelen. 'Voor de buitenwereld was dat een rare stap, maar niet voor mij. Ik had in Spanje redelijk in de anonimiteit gezeten. En in mijn laatste jaar bij Ajax had ik amper gespeeld. Om dan weer een club in Nederland te krijgen zou er echt met me geleurd moeten worden. Daar had ik niet zo'n zin in. Misschien had ik wel na proefwedstrijden bij clubs als Haarlem of Telstar onderdak gevonden, maar ik heb veel liever dat een club me echt graag wil hebben. En die situatie was er toen niet.' Altijd een idee Voetballen bij AFC vindt Gehring trouwens ook niet verkeerd. 'Het is eerste klasse amateurs en we hebben ex-profs als Dennis Purperhart, Aschwin de Bruin, Danny den Ouden en Dennis Klein in het team. Bovendien hou ik van deze club. Mijn vader heeft er jaren in het eerste gespeeld en is nu secretaris. Mijn broertje Bobby, die zes jaar bij Ajax heeft gespeeld, en ik zijn al vanaf onze geboorte lid. Ik train nu de Dl van AFC. Dat is heel leuk. Bij Ajax heb ik gewerkt onder Spitz Kohn, Co Adriaanse, Gerard van der Lem 28-2-1996: Ajax - Real Zaragoza 4-0 (1-0) Scoreverloop: 41. Bogarde 1-0, 55. Finidi 2-0, 66. Blind 3-0 (strafschop), 69. Blind 4-0 (strafschop) Scheidsrechter: Leslie Morttram (Schotland) Toeschouwers: 24.718 Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Silooy; Scholten (79. Van den Bergh), Kluivert (71. Demtsjenko), Davids; Finidi (71. Gehring), Kanu, Bogarde Real Zaragoza: Cedrün; Belsué, Cacares, Aguado, Sanjuan; Dani, Aragón, Oscar, Gustavo Lopez (62. José Lopez); Morientes (81. Cuartero), Higuera (65. Belman) en Louis van Gaal. In mijn hoofd zitten al die jaren met die vakmannen. Ik denk dat ik een goede trainer kan zijn; ik ga ook zeker trainersdiploma's halen. Het belangrijkste dat ik geleerd heb is dat er altijd achter een gespeelde bal een idee moet zitten. Zo voetbal ik zelf ook, dat is de Ajax-filosofie. Je moet je hersens gebruiken, je instinct. Dat is elders wel anders. In Spanje kwam het stomste balverlies voor.' Voor je voetballoopbaan lijkt me het vertrek naar Spanje niet goed geweest. Gehring: 'Dat klopt. Ik had er wel een fantastische tijd, hoor. Het leven in Madrid was prachtig. Je had een eigen huis, de verdiensten waren goed, je stond vaak in de krant, enzovoort. Maar misschien had ik twee keer moeten nadenken voordat ik die stap maakte. In deze serie over eendagsvliegen lees ik vaak dat ze het over "pech" hebben. Dat is natuurlijk niet altijd waar, maar ik had wel de pech dat de trainer die me een contract aanbood, nog voor het seizoen begon ontslagen werd. En die blessure bij Ajax kwam helaas ook op een cruciaal moment.' Gingen de laatste jaren jonge talenten als Wooter, Musampa, Van den Bergh en jij niet op veel te jonge leeftijd naar het buitenland? Gehring: 'Misschien wel, ja. Martijn Reuser zegt altijd "als je naar het buitenland gaat, moet je er écht klaar voor zijn". En dat waren wij misschien niet. Aan de andere kant was er in Nederland weinig belangstelling voor me. Bovendien: al die Ajacieden die naar De Graafschap zijn gegaan, krijgen ook niet echt een kans. Misschien ligt het ook wel aan de Nederlandse clubs. Ik heb zowel op sportief als maatschappelijk vlak ambities. Op het moment zit ik in het derde jaar van de Haarlem Business School, richting Management, Economie en Recht. Daar zat ik ook in mijn Ajax-tijd. Het ligt er nu aan wat er op mijn pad komt. Ik hoop nog altijd op een betaald-voetbalclub. Maar profvoetbal is niet iets heiligs voor me. Ik hoef niet koste wat het kost betaald voetbal te spelen. Ik ben heel nuchter; dingen gaan zoals ze moeten gaan. Ik sta overal voor open.' 212 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 218