Gehring, mayor sabor holandés Robert Gehring en zijn maatje Patrick Kluivert met de Europese Supercup. Gehring geconcentreerd aan de bal in zijn debuutwedstrijd tegen Real Zaragoza. Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst geweldig moment voor me. Gerard van der Lem, mijn trainer bij het tweede, en Van Gaal waren ook heel blij voor me. Ze gunden het me. Maar voor de rest gebeurde er niet veel. In de kleedkamer was iedereen blij, we kregen bloemen, er was champagne, onder de douche werd gezongen. Maar daarna deed iedereen zijn kostuum aan, in het spelershome dronken we één drankje en vervolgens gingen de meesten naar huis. Ook ik. Maar thuis heb ik wel nog een feestje gevierd met mijn familie. Ik had als amateur de Supercup gewonnen!' In de zomer van 1996 'Het leven in Madrid was prachtig. Je had een eigen huis, de verdiensten waren goed, je stond vaak in de krant, maar misschien had ik twee keer moeten nadenken voordat ik die stap maakte.' tekende Gehring een mooi contract voor het tweede. Hij deed voor het derde achtereenvolgende seizoen de voorbereiding van de selectie mee en zat als reserve op de bank bij de Champions- Leaguewedstrijd bij Auxerre. De definitieve doorbraak leek een kwestie van tijd. Totdat het noodlot toesloeg. 'De maandag na Auxerre scheurde ik met het tweede bij Excelsior mijn voorste kruisband af. Ik werd geopereerd door dokter Van der Hart en was de rest van het seizoen bezig met revalidatie. Het was mijn derde jaar in het tweede en ik had maar een éénjarig Pure configurer li pterMh de hotandes. Owe Vinden esta temporede Reyo BergKyesU sereen» Yefccanotaftudosupurto presenOreosetesegund» de renen el «iu de «wmorecten. Robert contento elusicoado por «de opoduKtatf puereeomdeal feyo. un dub reporten* an tam de **»«•*-"- -V i1 ene# condartoi«i<W.debdo» li crttad de tas rundons AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 contract. Ajax had me niet meer nodig; doorstroming in het tweede is erg belangrijk. Dat zei mijn trainer Gerard van der Lem, overigens een fantastische man, me heel eerlijk. Ik ervoer dat niet als hard. Ik begreep het wel. Het was over bij Ajax. Ik had pech gehad.' Rayo Vallecano Via zijn vriend Dave van den Bergh, die al een paar keer in het eerste had gespeeld, kwam Gehring in contact met Rayo Vallecano, op dat moment nog spelend in de hoogste Spaanse divisie. 'Dave werd door die club gecontracteerd. En hij vertelde ze dat er nóg een goede transfervrije speler in het tweede van Ajax zat. En Ajax had, helemaal in die periode, een goede naam. Na een proefperiode van een week boden zij mij ook een contract aan.' Sportief werd de overgang een teleurstelling. 'De trainer die me wilde hebben, Fernando Zambrana, kreeg zijn ontslag omdat de club degradeerde. En zijn opvolger, Yosu Ortuondo, heeft me nooit een kans gegeven. Met kerst leenden ze me uit aan een club die in de Segunda Division B speelde, Rayo Majadahonda. Daar speelde ik wel iedere week. Het was een fantastisch half jaar. We wonnen bij Real Madrid B met 1-0 door een doelpunt van mij.' Gehring kon er echter niet blijven omdat 211

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 217