'Ik won als amateur de Supercup' Ruim twintig minuten later stond hij met de beker 'Ik weet alles nog van de wedstrijd,' zegt ■Spring in het clubhuis van AFC, de club JjjHr hij begon en vorig seizoen is ■Huggekeerd, als speler van het hoogste zondagelftal en trainer van de Dl- junioren. 'Maar,' zegt hij met een glimlach, ■Hisschien ben ik wel geen eendagsvlieg. Daar ben ik wel wat jong voor.' Het is als een geintje bedoeld, maar mét een serieuze ondertoon. Robert Gehring is pas 23 jaar en sluit een terugkeer in het betaald voetbal niet uit, al lijkt een comeback bij Ajax onwaarschijnlijk. 'Maar Danny Blind speelde ook jarenlang voor Sparta voordat hij op zijn 29ste pas echt heel goed werd bij Ajax.' Het verhaal van Gehring is als dat van veel Robert Gehring (derde van rechts op de voorste rij) met de A1 in Japan in augustus 1994. EENPASSVLIESEN door Marcelle van Hoof talenten bij Ajax. Gescout bij een amateurclub, in dit geval AFC, en op veertienjarige leeftijd naar de Meer gekomen. 'Zeven jaar heb ik bij Ajax gespeeld, met jongens als Patrick Kluivert, Danny Landzaat, Kiki Musampa, Nordin Wooter en Dave van den Bergh. Ik heb 22 jeugdinterlands gespeeld, dus je kan wel zeggen dat ik bij de beteren hoorde.' Ontspannen Uiteindelijk kwam Gehring in het tweede terecht. 'Dat was in 1994. Het leuke was dat de selecties nog niet zo groot waren als Eén wedstrijd spelen in Ajax 1 en daarin meteen een hoofdprijs winnen. Het is niet veel eendagsvliegen gegeven wat Robert Gehring overkwam. Op 28 februari 1996 viel de middenvelder in tijdens de Supercupwedstrijd tegen Real Zaragoza. boven zijn hoofd. nu. De selectie van het tweede bestond uit slechts elf spelers. Het kwam dus vaak voor dat mensen uit het eerste bij ons meededen. Bogarde, Kanu, Van Vossen, Van den Brom, ik heb vaak met ze in een team gezeten. Het eerste jaar in het tweede was moeilijk, vooral qua kracht. Alleen Patrick Kluivert stond er meteen, in het eerste zelfs. In het tweede jaar bij het tweede ging het heel goed, we werden ongeslagen kampioen en ik debuteerde in het eerste.' In november tegen FC Groningen zat Gehring voor het eerst op de bank bij het eerste. 'Ajax was toen een machine. Er werd fantastisch gewerkt. Voor een wedstrijd was de sfeer nog heel ontspannen, muziekje erbij in de ruimte van fysiotherapeut Pim van Dord. Maar dan ging men het veld op en binnen twintig minuten stond het 2-0. Dat was ontzettend mooi om te zien. Ajax was een eenheid, op en buiten het veld. Dat was natuurlijk in hoge mate de verdienste van Van Gaal. Om het begrip teambuilding werd nogal eens gelachen, maar het werkte wel. Dat zag je aan de resultaten. We deden veel spelletjes, altijd met de intentie om te winnen.' In de return in de strijd om de Europese Supercup tegen Real Zaragoza zat Gehring weer op de bank. Een aantal basiskrachten was geblesseerd (Overmars, Litmanen) of geschorst (Ronald de Boer, Nordin Wooter). 'Ik heb twee keer in een trainingskamp gezeten voor die wedstrijd. De wedstrijd werd namelijk eerst afgelast. Een week later was het dan wel zover. Het 208 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 214