ook nu ik hem onder andere omstandigheden en in een andere hoedanigheid meemaak. Opgeven kent hij niet. Ook niet als trainer. Hij heeft een gedrevenheid die ontzag inboezemt.' De broertjes Laudrup Michael heeft inmiddels bij de Deense bond getekend als assistent van bondscoach Morten Olsen. Als zelfs hij totzo'n daad in staat is, is het zelfs mogelijk dat jij afziet van een leven in de anonimiteit na je laatste wedstrijd?! Laudrup: 'Ik was volkomen geschokt toen ik het hoorde. Meer nog dan wie ook. Nog geen twee maanden ervoor sprak ik hem. Ik zei: het is nu een jaar na je afscheid, wat ga je eigenlijk doen? Hij zei: in ieder geval word ik geen trainer. Twee maanden later is hij assistent-bondscoach. Lekkere familie. Denk je dat je je broer kent. Ik ben benieuwd hoe hij het ervan afbrengt. Waarschijnlijk is hij er goed in. Ik weet dat hij het sociale aspect miste van het voetbal, het leven in een groep. Dat is ook waarschijnlijk het moeilijkst. Hij verlangde terug naar de voetbalgemeenschap. De wedstrijden zelf mist hij niet, wel de lol met de jongens. Ik denk dat ik er meer moeite mee zal hebben om los te komen van het idee dat iemand anders je leven plant. Het leven van een voetballer is natuurlijk heel overzichtelijk. Je hoort precies wanneer je op de club aanwezig moet zijn, hoe laat de training begint, de lunch en wanneer je je voor de wedstrijd moet melden. Als je er niet over nadenkt is die discipline de enige manier waarop je nog kunt leven na vijftien jaar profvoetbal. Het zal even wennen zijn om zelf je dag- en weekindeling te maken. Maar toch verheug ik me er wel op.' AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 20