De bloemenman van de Meer pisbakken waarvan Ruud Krol altijd de middelste koos. Onze aanwezigheid in het schoenenhok van Sjaak Wolfs wordt onderbroken door enkele historische fragmenten. Ruud Krol komt binnen, gekleed in kostuum met hoed en een witte sjaal om zijn nek, en keurt samen met een nog erg jonge Sjakie een paar nieuwe kicksen. Intussen pakt Haarms een bal op. 'Dit is de beste bal aller tijden. Weet je waarom? Omdat hij rond blijft.' Vervolgens neemt hij een shirt van een van de stapels in de stellingen en legt het voorzichtig uit. 'Dit is toch ongelofelijk mooi?' roept hij uit. 'Het mooiste shirt ter wereld, als je dit draagt sta je bij voorbaat met 1-0 voor. Leg hier dat shirt en ernaast een klompje goud; moet jij raden wat de mensen pakken als ze mogen kiezen... Juist.' Dan, ten slotte, betreden we het veld, waarvan goed te zien is dat het bol staat. Haarms neemt ons mee naar de plek waar Cruijff en Olsen hun penalty-in-tweeën namen. We zien de beelden, 'curieus!' roept Hugo Walker uit. We zien doelpunten van Kanu, en doelpunten van langer her, toen de bal nog echt een 'bruin monster' was. Op hetzelfde veld zingt even later de Bordjesclub het Bordjesclub-lied (niet te verwarren met het clublied!), waarna het beeld stil staat tijdens de sloopwerkzaamheden. Honderdduizenden Nederlanders en buitenlanders zijn inmiddels rondgeleid door de Amsterdam ArenA. Zij zagen de restaurants, de feestzalen, de sky-boxen en de Koninklijke loge. Van de gedeelten van het stadion waar Ajax verblijft - de kleedkamers, het spelershome - zagen zij slechts videobeelden. Voor al deze mensen is 'Bobby Haarms, heer van de Meer' een prachtige aanvulling op hun kennis van Ajax. Bob Haarms laat het Ajax van voor de ArenA zien. Dat levert 40 minuten nostalgie op, met daarbij de nuchtere vaststelling: het oude stadion was oud, de verhuizing naar de ArenA onafwendbaar. Bobby Haarms, heer van de Meer - NGN produkties i.s.m. Ajax Merchandising -1999 - 40 minuten - f29,95 Willem Hogenkamp - paardenstaart, honkbalpet - bivakkeert, sinds de Meer tegen de grond is gegaan, op een eiland. Ingesloten door een gigantische bouwput en ander braakliggend terrein brengt de Amsterdammer (49) naast de voormalige hoofdingang nog steeds zijn bloemen aan de man en vrouw. 'Ergens in 2003 moeten ze klaar zijn. Zevenhonderd woningen. Als herinnering aan de Meer worden de straten vernoemd naar stadions waar Ajax successen heeft geboekt. Er komt een Wembleylaan, een Bernabeuhof en een Anfieldroad. Wat mijn omzet betreft ben ik er niet rouwig om dat de Meer is verdwenen. Als ze zondagmiddag thuis speelden, moest ik de kiosk altijd om één uur sluiten. Terwijl het normaal gesproken m'n topdag is. Maar de gezelligheid mis ik wel. Er komt nog wel eens iemand, hoor. Om foto's te maken, videocamera erbij. Het gaat een hoop mensen toch aan het hart dat Ajax hier weg is. Van Gaal kwam laatst nog een boeket bij me halen. "Ik kom speciaal voor jou uit Barcelona," zei-ie. Hij kocht al bij me toen Ajax hier nog speelde. Net als Danny Blind en de broertjes De Boer. t Ik ben ook nog steeds de leverancier van de F-side. Zoals laatst, bij '^VpfpQ het afscheid van Blind en Litmanen, komen ze hier de bloemen Ajax, maar ik weiger er nog geld aan uit te geven. Als je leest wat die V k*^2 jongens tegenwoordig verdienen... dat gaat me echt te ver. JL.> IP mtfÊÊ^ÈÊÊ^ Nee, ik zal volgend jaar maart als ze honderd jaar bestaan geen f speciaal boeket voor Ajax maken. Maar het ga ze goed, dat gun ik 7.PWpf' Foto: Louis van de Vuurst. tekst: Pauline Blom Stilstaan bij een eeuw Ajax 192 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 198