Bobby Haarms Heer van de Meer In de Amsterdamse boekhandel Athenaeum kregen Barbara en Frits Barend de eerste exemplaren van hun gebundelde columns overhandigd door Michael van Praag en Johan Cruijff. Voor fans die alles over hun club willen weten en verzamelen, is het gedetailleerde 'Hekwerk' een onmisbaar exemplaar in de boekenkast. De minder fanatieken kunnen het boek beter lenen of in etappes lezen. De rubriek 'Hekwerk' gaat sinds het begin van dit seizoen door het leven onder de naam 'Staanplaats'. Staanplaats wordt geschreven door Rim Vóórhaar. Barbara Barend werkt nu als verslaggever kunst en cultuur bij de Amsterdamse tv-zender AT5. Barbara Barend: Hekwerk; twee seizoenen langs de lijn bij Ajax - 350 pagina's - Uitgeverij Vassallucci - ISBN 90 5000 161 0 - f24,90 Bobby Haarms staat op het dak van de Meer en wijst naar de overkant van de Middenweg. 'Naast dat café daar ben ik geboren, alleen was het toen nog geen café maar een ijssalon.' Het is het begin van de video 'Bobby Haarms, heer van de Meer' waarin de assistent-trainer, op de voet gevolgd door de camera, een rondleiding geeft door het oude Ajax-stadion. F De opnamen zijn gemaakt in 1996, het jaar waarin Amx zijp 62-jarige verblijf in het stadiojfflHSrot met het diner op de np. Er is sinds 1934 onnoemelijk .-vfcefgebeurd in en rond het bakstenen stadion aan de Middenweg en veel daarvan heeft Haarms meegemaakt. Hij is dan ook de aangewezen persoon om een rondleiding door het stadion te verzorgen en doet dat met liefde. Met een zeker ontzag ook, want hij weet dat het niet om Vlt>EG door Michel Sleutelberg de mensen gaat maar om de club, die abstractie waarvan alleen het gebouw in concreto getuigt. Niet voor niets staat hij lang stil bij de prijzenkast in de bestuurskamer en bij de eregalerij van internationals in de catacomben. Trots toont hij de wereldbeker; het origineel wel te verstaan, dat Ajax een jaar lang in de kast heeft. Vertederd wijst hij op de butsen AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 189 JSÖS Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 195