Hekwerk Dagboek van achter de krijtlijnen Op 14 oktober 1997 verscheen de eerste column van Barbara Barend in Het Parool. Onder de titel Hekwerk berichtte zij over de dagelijkse bezigheden van de Ajacieden. Nu, twee jaar later, zijn al haar columns gebundeld in het boek 'Hekwerk: twee jaar langs de lijn bij Ajax'. de insider valt er hier en daar wel iets te glimlachen.' Met 'Nframa, zwarte ster' heeft Lydia Rood de ideale formule gevonden om de cultuurverschillen tussen Ghana en Europa onder de loep te nemen. Met voetbal als draagvlak is het boek bijna verzekerd van een grote lezersschare. Hoewel Rood aanvankelijk vooral deze groep op het oog had, heeft 'Nframa, zwarte ster' wel degelijk een bredere potentie. De superioriteit van de Nederlanders wordt op een originele manier aan de kaak gesteld en het verhaal is van begin tot eind boeiend. Zonder belerend over te komen, brengt het verhaal een andere blik op de gemiddelde houding van het Nederlandse volk tot stand. Dat zelfkennis de basis is voor respect wordt hierdoor wel duidelijk. Lydia Rood: Nframa, zwarte ster - 236 pagina's - Uitgeverij Prometheus - ISBN 90 5333 780 6 - f29,90 Hekwerk we: officieel gep oekwinkel larend het an Michael Frits Ra rend 9 oktober jongstleden teerd. In de Amsterdamse Laeum ontving Barbara *ste exemplaar uit handen HPraag. Ook voor vader de dag in het teken van de boekpresentatie. Onder de titel 'Klaverjassen in Barcelona' werden zijn gebundelde columns hem overhandigd door Johan Cruijff. Voor de vaste lezers van Het Parool zijn de columns van Barbara Barend niet onbekend. In simpele en directe taal werden zij dagelijks op de hoogte gesteld van alle gebeurtenissen in en om de ArenA. Voor wie dit alles nog eens wil nalezen, is 'Hekwerk' een leuk boek. Door de uitgebreide beschrijvingen van allerhande activiteiten loert echter ook de verveling om de hoek. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 187

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 193