Laudrup: 'Je weet nooit hoe het gaat. Misschien wil ik dan wel langer blijven, als Ajax me dat vraagt. Als het goed blijft gaan, en je blijft fit, waarom zou je dan niet doorgaan. Zolang je je 's morgens bij het opstaan nog niet al te stram voelt, hoef je je door je leeftijd niet te laten leiden. Maar laten we voor de zekerheid ook in de tussentijd proberen prijzen te winnen. In eerste instantie hier in Nederland.' Supplementen Laudrup: 'Doelen en ambities heb ik eigenlijk nooit echt gehad aan het begin van mijn carrière. Ik wilde plezier hebben op het veld en de club en de toeschouwers iets geven waarop ze zaten te wachten. De drang om successen te halen, kwam gaandeweg. Dan krijg je het idee dat het zonde is om een seizoen zo hard je best te doen en dan aan het einde niet met een prijs in je handen te staan als bevestiging daarvan. Maar bekers, roem en geld zijn altijd ondergeschikt gebleven aan het plezier in het spel zelf. Het gevoel is niet veel veranderd sinds ik een kind was. Maar als je, zoals wij in '92, opeens Europees kampioen wordt, merk je dat dat wel heel veel met je doet. Het meest extreme voorbeeld dat ik kan geven van spelers die met dezelfde instelling op het veld staan, zijn de Brazilianen. Ze willen winnen, maar niet ten koste van alles. Ze willen het publiek laten zien wat ze allemaal kunnen. Onze wedstrijd op het WK tegen Brazilië was misschien de beste van het hele wereldkampioenschap. Zo hoort voetbal te zijn. We verloren, ja dat wel. Maar de mensen herinneren ons door die wedstrijd. Ik heb gemerkt dat het over de hele wereld indruk heeft gemaakt. Dat bewijst dat voetbal niet alleen over winnen gaat. Bij AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 17

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 17