roficiaï 'JC13C KATERN Graag een klinkend complimentje Voor het Keurteam uit de Meer, Ajax is alwéér het Ventje Van de „Nationale Eer"; 't Was een prima pil-prestatie Van de allerhoogste klas, Tja, die Meersche voetbalnatie Is er een van 't fijnste ras. Fraai-gepasste Ajacieden Gun m'es eventjes de pret U mijn wenschen aan te bieden Die in rijmtrant zijn gezet; Want ik zeg U in gemoede (Plus een tikkie jaloezie), Jullie felle voetbalwoede Heeft toch graag m'n sympathie. Club van Koolhaas, ik besef er Dat de leuze waarheid heeft Die vermeldt: Ajax for ever, En waardoor g'in voorspoed leeft; Goed geleid door koene lieden, Fier van blik en kloek van lijn(!), Zullen lang nog d'Ajacieden Parels van óns Voetbal zijn! PHIDA WOLFF Jr. Rotterdam, 8 Juli 1939. De Amsterdammer Phida Wolff werkte zo'n zestig jaar als administrateur voor Feyenoord. Na ieder kampioenschap van Ajax schreef hij een gedicht voor de concurrentie. kampioenscompetitie ontbroken. De Engelsman was al op vakantie in zijn geboorteland toen de NVB tot een extra competitie besloot. 'En dan wip je niet zoo maar eventjes uit het land van "King Soccer" over', verdedigde het clubblad Reynolds. Verhuizing Het seizoen 1934-1935 stond in het teken van de verhuizing van het oude 'houten stadion' naar het nieuwe onderkomen even verderop. Dit betekende dat er zelfs enige tijd geen trainingen mogelijk waren. Ajax nam in de laatste wedstrijd op een waardige wijze afscheid van het stadion. Tegen Feyenoord, ook dit seizoen weer bij Ajax in de afdeling ingedeeld, won men op 11 november 1934 met 4-0. De trainingen werden op 11 december hervat. Ook in deze competitie presteerde Ajax weer uitstekend. Opnieuw bleef men haalbare; in de kampioenscompetitie bleef Feyenoord Ajax voor. Hierna stopten Volkers en ook Henk Mulders definitief. Zoals wel vaker in deze Gouden Eeuw plukte Ajax hierna gewoon weer wat talenten uit de eigen jeugd. Gerrit Fischer, Gerrit Gischler en Erwin van Wijngaarden bleken meteen klaar voor het grote werk, zoals jeugdig Ajax-talent de navolgende tientallen jaren wel vaker bleek te zijn. Het vernieuwde elftal deed het in het seizoen 1936-1937 uitstekend, hoewel het accent iets meer op de verdediging was komen te liggen. Maar de overmacht was groot in de afdeling, waar Ajax met negen punten voorsprong kampioen werd. De strijd in de kampioenscompetitie ging wederom tussen Ajax en Feyenoord. Op de voorlaatste speeldag versloeg Ajax Feyenoord met 2-0 en was de zesde landstitel een feit. Minder toeschouwers De superioriteit van Ajax had vreemd genoeg geen gunstig effect op de Foto: Collectie Ajax Feyenoord voor in de afdeling. In de andere afdeling van de westelijke eerste divisie veroverde DWS de titel, zodat er voor het eerst twee Amsterdamse clubs streden om de landstitel. Maar waar twee vechten om een been... Inderdaad, PSV ging er met de titel vandoor. Het leek het begin van een mindere periode, aangezien enkele spelers, onder wie Piet Strijbosch, vertrokken. Ajax bediende zich in het seizoen 1935-1936 van noodgrepen: manusje-van-alles Henk Blomvliet verhuisde van de voorhoede naar de verdediging en Wim Volkers van de tribune naar het voetbalveld. 'De Mug' had al afscheid genomen, maar keerde gezien de situatie nog maar even terug. Ajax begon het seizoen slecht (halverwege stond het zesde), maar na een verbluffende eindsprint kon toch weer het afdelingskampioenschap worden binnengehaald. Dat bleek het hoogst 170 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 176