KATERN enige wedstrijd waarin allebei de vedetten Van Reenen en Anderiesen hadden ontbroken. Ajax ging weer naar de kampioenscompetitie, waarin het over het algemeen minder goed speelde dan in de afdeling. En ondanks de vele successen in deze Gouden Eeuw was dat een euvel dat vrijwel ieder seizoen opdook. Enkele Ajacieden opperden dat dat aan de staat van de velden zou kunnen liggen. Het technisch snelle voetbal van Ajax zou beter gedijen op nattere velden dan op de hardere van lente en zomer. In ieder geval speelde Ajax een redelijk goede kampioenscompetitie, met de nu traditionele grote zege op Velocitas in het Olympisch stadion (7-0), maar ook met een ruime nederlaag bij Feyenoord (5-2). De kampioenscompetitie had een spannend verloop en dito opzet: op het moment dat Ajax al zijn acht wedstrijden had afgewerkt, moest concurrent Feyenoord er nog drie spelen! Als Feyenoord al die wedstrijden zou winnen was het landskampioen. Dat deed het niet. Men behaalde één schamel puntje waardoor Ajax met vier punten voorsprong voor de derde keer kampioen Het clubblad kwam na ieder kampioenschap met een speciale uitgave. van Nederland was. De pers was unaniem van mening dat Ajax de terechte kampioen was. De wedstrijden van het aanvallende Ajax werden 'oases in de voetbalwoestijn' genoemd. Door een 17-0 zege op VUC vestigde Ajax dit seizoen een nog steeds niet gebroken record in de hoogste klasse. Het pas geïnstalleerde moderne (want met een klok uitgeruste) scorebord was op een passende manier ingewijd. Braune Madonna In het nieuwe seizoen continueerde Ajax het afdelingskampioenschap op gemakkelijke wijze. Reeds in januari was de ploeg onbereikbaar voor de concurrentie. Op de receptie ter gelegenheid van de titel gaf voorzitter Frans Schoevaart het antwoord op de vraag waarom Ajax zo sterk was en bleef: 'Dat komt, omdat elk op z'n plaats, hetzij in een elftal of commissie, z'n plicht weet en deze stipt nakomt.' Maar hoogmoed komt voor de val, want op de laatste speeldag verloor Ajax met 4-3 van RCH. Onbelangrijk voor de stand, maar wel de eerste thuisnederlaag in bijna drie jaar. In de kampioenscompetitie ging de strijd wederom tussen Ajax en Feyenoord. Beide clubs wonnen in de onderlinge duels één maal, opmerkelijk genoeg in de uitwedstrijden. Op de laatste speeldag moest Ajax van Enschede winnen om de landstitel te prolongeren. Met concurrent Feyenoord als eregasten op de tribunes van het Olympisch stadion kwam Ajax met 1-0 achter (opmerkelijk genoeg zou Ajax gedurende de hele eerste eeuw van zijn bestaan geregeld bij kampioenswedstrijden eerst op achterstand komen!). Na rust zetten Dolf van Kol (in zijn laatste wedstrijd voor Ajax), Cor Jurriaans en Wim Volkers Ajax toch in de kampioenszetel. Nog voor de Ajacieden het veld af waren hadden de Feyenoorders Ajax' aanvoerder Wim Volkers een krans om de schouders gehangen. Een Een elftalfoto uit seizoen 1932-1933, die bij een menukaart zat. Staand vanaf links: Gerard Doon, Jan van Diepenbeek, Co Hoeboer, Piet van Deyck; zittend: Cor Jurriaans, Piet Oudendijk, Piet van Reenen, Henk Blomvliet, Henk Mulders. Foto: Collectie Ajax AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 171