Wilfried de Jong VAUIA een rechercheur die van alles aan mij vroeg en ik gaf overal antwoord op. Toen kwam er een andere man en die zei dat ik de regels had overtreden en hij zei dat ik zes maanden een stadionverbod kreeg voor het hele land en 250 gulden gulden boete. Dat vond ik wel een beetje veel. En daarna belden ze mijn ouders op en de rechercheur zei tegen mijn ouders: uw zoon zit op het bureau in Amsterdam, omdat hij een fakkel heeft afgestoken. Ook zei hij dat ik een boete had gekregen en een stadionverbod. Toen zei mijn vader: ik kom hem wel halen en ik schiet die 250 gulden voor. Ik moest daarna nog anderhalf uur wachten tot mijn vader kwam en toen mocht ik met hem mee naar huis. Mijn vader en ik en een kennis waren het niet eens met zo'n hoge straf en vooral die zes maanden en dus ging die kennis van mij met een jongen van de supportersvereniging praten om te vragen of die straf niet te hoog is. Hij zei dat hij wel een afspraak met Ajax zou maken. Een paar weken later zat ik bij Ajax te praten over mijn straf. De veiligheidsman van Ajax zei dat hij het helemaal niet te hoog vond, want als je ziet wat er allemaal kan gebeuren is het niet veel. Hij zei: het is gevaarlijk, omdat er brand kan ontstaan en het kan bij mensen schade aanrichten zoals brandwonden. Hun jas of andere kleding kan in de brand vliegen. Iemand kan zijn hele leven dan last hebben van brandwonden. Dus zei hij, ik vind het helemaal niet een zware straf, en toen zei ik, als ik had geweten dat het niet mag en dat het gevaarlijk is, dan had ik het ook niet gedaan. Toen vroeg hij waar ik de fakkel had gekocht. In een souvenirwinkel, zei ik. Verkoopt die winkel ze als voetbalstadionfakkels, vroeg de man van Ajax. Dat mag niet, want die fakkels zijn bedoeld om af te steken als je in gevaar bent op het water. Ik zei dat ik dat niet wist. Toen zei die man van Ajax, als jij een brief schrijft en alle jongens van je eigen leeftijd laat weten dat het heel gevaarlijk is en heel veel schade kan aanrichten, als jij dat allemaal opschrijft, dan trek ik het stadionverbod in. Dus jongens, doe het niet meer, het geeft alleen maar ellende en het kan ook bij jezelf schade aanrichten en dan heb jij er zelf ook last van en daar schiet je toch niets mee op?! Georganiseerd vuurwerk, zoals bij het afscheid van Edwin van der Sar, is prachtig én veilig voor iedereen. Foto: Yvonne Witte Stilstaan bij een eeuw Ajax JOOO Hij geeft wekelijks in Sportpaleis de Jong zijn eigen kijk op de sportwereld, en houdt - diep in zijn hart - eigenlijk alleen maar van één club: Feyenoord. Wilfried de Jong, die samen met collega Van Waardenberg jarenlang de Nederlandse theaters onveilig maakte, is niet voor niets nog nooit in de ArenA geweest... 'Ajax is voor mij teletekst, pagina 650 aanklikken en kijken of ze verloren hebben. Vorig seizoen had ik wat dat betreft een prima jaar. Als Feyenoord-supporter ben je automatisch anti-Ajax. Dat werkt zo. Je kunt volgens mij maar van één club tegelijk houden. Ik ben geboren in deze stad, mijn moeder huilt nog steeds als Feyenoord verliest. En als ze winnen. Wat wil je dan? Ik kan Ajax moeilijk vergelijken met een mooie vrouw. Feyenoord is een lelijke, maar wel een vreselijk aardige. Wij blijven ook altijd hopen. De wedstrijden kunnen niet slecht genoeg zijn, Feyenoord-supporters blijven komen. Ajacieden leunen rustig Wat nou honderd jaar. We zijn met z'n allen pas een paar eeuwen onderweg en maar een klein deeltje daarvan heeft Ajax geregeerd. De volgende eeuw bestaan ze niet eens _f meer. Bij Ajax hangen namelijk elf föhnen aan de muur. Daar gaan ze aan ten onder. >«m Ik voorspel dat in 2002 alle Ajacieden met een bril op voetballen. Kijk maar naar JHp 'tJI Davids, die heeft nu al last van z'n ogen. Dat is de schuld van die föhn, daar verbrand 'AjaXflS vdMnm telfflkst, In de volgende eeuw klik ik wel pagina 652 aan, van de eerste divisie, om te weten met pagina 650 aanklikken en kijken hoeveel Ajax heeft verloren.' Fntn: Willem de Roon. tekst: Pauline Blom Of ZG VeHoren Hebben AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 149

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 155