Een fakkel is mooi, maar ook gevaarlijk VA1IIA Het afsteken van vuurwerk tijdens voetbalwedstrijden is alleen toegestaan mits het is georganiseerd door een officieel bureau. Zo luidt het beleid omtrent vuurwerk bij Ajax. Eens te meer blijkt dat supporters niet op de hoogte zijn van het feit dat het individueel afsteken van vuurwerk en fakkels streng verboden is. De gevolgen en de vaak blijvende schade die kan worden aangebracht als gevolg van het afsteken van vuurwerk blijken niet algemeen bekend. Let wel, het afsteken van een fakkel kan sfeerverhogend zijn, maar de gevolgen voor de afsteker en zijn medesupporters zijn dramatisch. Dit is dan ook de reden om een overtreder (die anoniem wenst te blijven) zijn relaas te laten doen in een ingezonden stuk. Foto: Louis van de Vuurst De gevaren van een fakkel en de gevolgen daarvan. Ik wou met Ajax - Feyenoord om de Johan Cruijff schaal een fakkel afsteken. Ik had de fakkel gekocht in een souvenirwinkel en ging de volgende dag naar de wedstrijd met de fakkel in mijn tas. Toen ik bij het stadion was ging ik eerst nog even rondkijken bij de kraampjes met Ajax-spulletjes en toen ging ik naar binnen met de fakkel. Ik werd gefouilleerd en gecontroleerd. Daarna ging ik de trap op naar boven en zwaaide naar een kennis met wie ik altijd mee ga naar voetbal, maar die die dag in een ander vak zat. Ik ging naar mijn vak en wachtte tot de wedstrijd begon, dan zou ik die fakkel aansteken. Toen de spelers het veld op kwamen, stak ik mijn fakkel af en ging over de tweede ring hangen omdat er anders stukjes vuur op mensen zouden komen. En dat wou ik niet. Toen begon de wedstrijd, de fakkel brandde nog even door. Daarna ging ik op mijn plaats zitten om naar de wedstrijd te kijken. Ajax kwam binnen vijftien minuten op 2-0 achter en na een half uur werd ik opgepakt door de beveiliging. Die had foto's gemaakt toen ik die fakkel afstak. Ik moest mee naar de hal waar ze in de rust al het eten en drinken verkopen en daar stonden twintig man op me te wachten. 'Waarom steek jij die fakkel af?' vroegen ze. Ik zei, omdat ik het leuk vind en het geeft een sfeer. De beveiligingsman zei dat het niet mag, omdat het gevaarlijk is, omdat het kan branden op kleding, het kan naar beneden vallen en dan kunnen mensen brandwonden krijgen, maar dat wist ik niet zei ik, ook niet dat zo'n fakkel 800 graden kan worden. Ik schrok me kapot, omdat ik niet wist dat het zo gevaarlijk is. Toen werd ik meegenomen door het arrestatieteam naar een busje en met dat busje ging ik naar de achterkant van de Arena, want daar is een klein politiebureau. Maar daar zeiden ze dat ik naar het politiebureau Amstelland moest, dus kon ik weer in dat busje en gingen we naar het politiebureau. Daar moest ik alle sieraden afdoen en alles inleveren, anders waren ze bang dat ik wat ging doen en toen moest ik een half uur de cel in. Daarna werd ik ondervraagd door

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 153