Bij de Shanghai Football Association, waar een van de leeftijdsgroepen rondloopt in namaak- Ajaxshirts. Rechts achter de tafel de coach van Shanghai FA, Li Ji Shu. In de middag kost het ons ruim een uur om buiten het centrum van Shanghai te komen, waar we een wedstrijd bekijken van Shanghai Shen Hua tegen een 'all star team' van Hong Kong. Dit team van Shanghai, dat in de first division speelt, bleek volgens de pers vorige week in onderhandeling te zijn met PSV. De ploeg straalde op de knollentuin waarop gespeeld werd, weinig niveau uit, ondanks de aanwezigheid van vier internationals, maar won wel (2-1). ZATtWM 9 ÖKÏÖttK We zijn te gast bij een voetbalschool die als een onderdeel wordt gezien van de Shanghai Football Association, en die al informele contacten heeft aangaande samenwerking met de Chinese Football School in Qinhuangdao. Hier zijn maar 160 spelers intern in opleiding. Hoewel nog niet van een acceptabel niveau, zijn ze wel al uitgedost, althans één leeftijdsgroep, in fake-shirts van Ajax, zelfs voorzien van het ABN AMRO-logo. In de middag bekijken we een halve finale van een toernooi voor onder 21 jaar. Het duel loopt niet over van kwaliteit, maar dat kan ook liggen aan het feit dat beide teams de afgelopen vier dagen al drie volledige wedstrijden hadden gespeeld in de poule. zonp/W IÖ omm Doordat even ten zuiden van Shanghai een tyfoon heeft geraasd zitten wij deze zondag Oud Shanghai. met de de 'naweeën' in de vorm van hevige regenval. Een gepland bezoek aan de Shanghai Open-tennisfïnale tussen Norman en Rios valt daardoor letterlijk in het water. We blijven binnen en praten bij over de ervaringen van de afgelopen dagen, 's Avonds bezoeken we de kwalificatiewedstrijd voor Sydney 2000 tussen de onder-de-23-teams van China en Bahrein, die samen met Zuid-Korea strijden om één plaats voor de Spelen. China heeft een week geleden in Seoul met 1-0 van Zuid Korea verloren en begint in een mooi Shanghai Stadium, waar 25.000 van de 65.000 plaatsen bezet zijn, slecht aan de wedstrijd. In slecht weer opent Bahrein de score, maar binnen tien minuten staat het 2-1 door twee doelpunten van Li liyu, die in de Franse eerste divisie speelt. Daarna is er meer spektakel en herrie op de tribunes dan binnen de lijnen. MAANDAG 11 ÖKTOfcER De laatste dag van onze reis heeft nog maar één agendapunt, en wel de ontmoeting met de General Secretary en wat leden van de technische commissie van de CFA. In het hotel van het Shanghai Stadium, waar deze delegatie en ook het team van China verblijft, is de stemming onder de mensen door het resultaat van gisteravond goed. Het gesprek komt echter moeizaam op gang, maar als we eenmaal onze concrete plannen op een flip-over uitgelegd hebben, slaat het gesprek om en kunnen we het ten slotte beëindigen met het maken van definitieve afspraken op korte termijn. Na twee uur gaan wij met een goed gevoel uit elkaar. Eenmaal terug in ons hotel concluderen we dat 'eind goed al goed' misschien te optimistisch klinkt, maar dat we met name de CFA warm gemaakt hebben met een plan is ons wel duidelijk. PINSDA412 omm Even na twaalven wordt de champagnefles geopend en klinkt het 'Happy birthday' live uit de mond van een Chinese zangeres ter gelegenheid van mijn verjaardag. In de vroege ochtend is het tijd om uit te checken in het hotel, naar het vliegveld te gaan en in te checken voor de vlucht naar Amsterdam. De KL 896 vertrekt strak op schema en is ruim elf uur later exact op het aangegeven tijdstip in Amsterdam. Tijdens de vlucht houdt het kletsen over alle ervaringen in China, de mogelijkheden in de toekomst en het eten en drinken ons zo bezig dat we er zijn voordat we het in de gaten hebben. Ondanks een goed gevoel over de gehele reis zijn we toch blij om weer thuis te zijn. We hopen beiden dat de ervaringen die we hebben opgedaan en de contacten die we hebben gelegd, voor Ajax op een of andere manier een postief vervolg krijgen. 144 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 150