zAmvw 2 OKwm T/M De duizend leerlingen van de voetbalschool in Qinhuangdao volgden geconcentreerd de twee uur durende demonstratietrainingen. van vijfenveertig minuten met de president van het belangrijke Chinese sportorgaan, is er voldoende gelegenheid voor een uitwisseling van gedachten waarbij Li Fu Yung zijn interesse toont in de mogelijkheden die Ajax het Chinese voetbal op de lange termijn kan bieden. Hij zegt toe het een en ander te ondersteunen jegens de Football Association. Het is mooi weer, met een strakke blauwe lucht en een fel schijnende zon. 's Middags maken we van de gelegenheid gebruik om enkele bezienswaardigeheden rondom Beijing te bezoeken. Aangezien het Plein van de Hemelse Vrede en wijde omgeving nu echt verboden gebied is, bezoeken we twee andere grote bezienswaardigheden, de Ming Tombs, waar dertien van de zestien Ming-keizers begraven liggen, en de Grote Muur. De zesduizend kilometer lange Chinese muur is op meerdere plaatsen te bezichtigen, maar waar wij dit doen, bij Badaling op vijfenzeventig kilometer ten noorden van Beijing, ligt hij vrij hoog in het landschap en is het uitzicht op dit gedeelte van de muur fenomenaal. Het wandelen over de acht meter hoge en zes meter brede muur blijkt zelfs voor sportmensen heel pittig te zijn. Op veel plaatsen loopt de muur stijl omhoog en zijn de treden moeilijk te nemen hindernissen, maar het is de inspanning volledig waard. De Chinese muur moet je met eigen ogen gezien hebben om een indruk te krijgen van de overweldigende omvang ervan. D0NPEKDA3 30 SEPTEMBER De dag van ons vertrek naar de voetbalschool in Qinhuangdao, op 275 kilometer van Beijing. Het is ook de dag van de laatste grote 'schoonmaak' in het centrum van Beijing en de laatste voorbereidingen voor het 1-oktoberfeest, dat in het teken staat van de vijftigste verjaardag van de Republiek China. Vanaf 22.00 uur tot middernacht de volgende dag geldt in een straal van ruim drie kilometer rond het Plein van de Hemelse Vrede voor iedereen een straat- en rijverbod. Ons hotel, dat in het betreffende gebied ligt, is volledig volgeboekt voor een delegatie Chinese genodigden uit Hong Kong. Snel wegwezen dus, alleen is 'snel' een probleem want op de net geopende nieuwe snelweg is 'werk aan de weg'. Er is een omleiding, maar aanwijzingen ontbreken, wat een oponthoud van ruim twee uur tot gevolg heeft. Na veel omzwervingen komen we weer op de nieuwe snelweg terecht en na ruim vijf uur rijden arriveren we in Qinhuangdao. VRIJDAG 1 ÖKTÖëER Vanzelfsprekend een vrije dag, het is immers de dag van de vijftigste verjaardag van de Volksrepubliek China. In het hele land vinden activiteiten plaats, dus ook op de voetbalschool. We wonen deze bij en vangen op televisie een glimp op van de grote parade in Beijing, die schijnbaar ook in Nederland is uitgezonden. Doordat je zelf in het land aanwezig bent, heeft een en ander net wat meer impact op je doen en laten. Later op de dag beginnen we met de inventarisatie van het voetbalniveau van de school, want ondanks de 1-oktoberviering gaat men hier weer snel over tot de orde van de dag. Voetballen dus, want Ajax is op bezoek en dat is dan weer belangrijker dan die 1ste oktober. MAANPA5 4 OKTOm Gedurende drie dagen gaan we verder met het bekijken van het voetbalniveau. We bekijken de op ons verzoek geplande Het veldencomplex van de Chinese Football School in Qinhuangdao. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 141

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 147