Het Peking Guoan- team onder 18 jaar met op de achterste rij Piet Keizer, Jan Vlieg en Jan Pruijn. Op bezoek bij Li Fu Yung, de voorzitter van het Chinees Olympisch Comité (derde van rechts). voetbal en vandaag geen tijd heeft voor het gesprek. Hij laat dat over aan zijn technische mensen, maar belooft om later tijdens ons bezoek aan Shanghai wel uitgebreid de tijd voor ons te nemen. Het ruim vier uur durende gesprek is positief, al wordt het soms wat bemoeilijkt door het taalprobleem. Al met al biedt het ons echter voldoende perspectief om goed voorbereid aan het vervolggesprek met Wang Junsheng te beginnen. PINSDA<328SmrM&ER In navolging van ons eerste bezoek aan China in mei staat ook deze ochtend een bezoek aan het opleidingscomplex van Peking Guoan, een van de veertien first division-teams in China, op het programma. Gedurende de rit van ruim een uur vanuit het centrum van Beijing blijkt dat de Chinezen niet alleen overal op het land aan het werk zijn, maar ook koortsachtig bezig zijn in de bouw en met de aanleg van velden en accommodaties. De vorderingen die met de aanleg van het sportcomplex gemaakt zijn, zijn enorm. Ook aan de andere kant van de weg, waar de nieuwe accommodatie van de CFA (het 'Zeist' van China) wordt aangelegd, blijkt het heel snel te gaan. Op het complex van Peking Guoan zien we een wedstrijdje tussen twee teams gevormd uit een mix van respectievelijk de jaargangen '81/'82 en '83/'84. Het tempo is hoog, de fysieke gesteldheid goed en het atletisch vermogen groot, maar het inzicht gering en ook aanvallend gezien ontwaren we weinig lichtpuntjes. Integendeel, een echte individuele actie hebben we niet gezien. Tijdens de lunch blijkt dat een paar weken eerder Sir Bobby Charlton namens Manchester United langs is geweest om een indruk te krijgen en over vormen van samenwerking te spreken. Dat weerhoudt ons er niet van onze kwaliteiten en sterke punten aan te geven. We nemen waardig afscheid met een 'demo-training' in een van de lokalen. WOENSDAG 29 SETOMPHR Dankzij de inspanningen en contacten van Li Ji Shu van Team Four is het mogelijk om twee dagen voorafgaande aan de 1-oktoberviering nog een afspraak te hebben met de heer Li Fu Yung, de voorzitter van het Chinees Olympisch Comité. Hoewel Team Four zelf het voornaamste belang heeft in dit gesprek Uitstapje naar de ontzagwekkende Chinese Muur. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 139

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 145