Laudrup: 'Het is mijn eigen schuld. De voetbalwereld is een machowereld. Als je dan te vaak benadrukt dat je gezin belangrijk voor je is - zowel je vrouw als je kinderen wordt dat vroeg of laat tegen je gebruikt. Ik heb besloten dat het enige antwoord dat ik geef als ernaar gevraagd wordt is: het gaat goed met ze. Ik weet zeker dat het voor bijna alle spelers belangrijk is hoe hun vrouw en kinderen zich ergens voelen. Als je je prettig voelt in je omgeving, voel je je prettig op het veld. Ik ben er opener over geweest dan de anderen. Daardoor lijkt het voor mij ten onrechte meer aan de orde. Ik moet zeggen dat Amsterdam voor ons een erg prettige omgeving blijkt te zijn. Het is hier, net als in Glasgow, mogelijk om naast het voetbal een normaal leven te leiden. Mijn ideaal was altijd dat ik alleen in het stadion zou worden herinnerd aan mijn beroep. Het liefst wil ik daarbuiten net zo onopvallend zijn als iedereen. Ik weet dat dat nergens echt zal lukken. Die totale vrijheid zit er voor mij niet in. Mensen herkennen me nu eenmaal. Maar het gaat erom hoe ze ermee omgaan. In Schotland en hier blijven de mensen rustig. Ze laten je met rust en vragen hooguit een handtekening. En dan mag je weer verder. Dat is een verademing in vergelijking met hoe het in Italië, Spanje of Engeland toegaat. En ook in Denemarken is me het leven zuur gemaakt. Dat was een behoorlijke tegenvaller voor me. De terugkeer naar mijn eigen land is uitgedraaid op een pijnlijke les. In de tien jaar dat ik in het buitenland was, dacht ik altijd aan de dag dat ik terug zou gaan. Ik heb het geïdealiseerd. De conclusie nu is dat ik er juist meer van had moeten genieten toen ik in het buitenland was. Toen ik thuiskwam ontdekte ik dat AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 13