AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 127 Ad Zonderland is algemeen directeur van Ashanti Goldfields Sporting Club, die bestaat uit drie onderdelen: de Ajax Academy in Accra, de Ajax Academy in Obuasi en Goldfields Football Club. begin moest ik erg aan de Ghanese leefomstandigheden wennen. De mensen hebben weinig en dat is niet altijd even gemakkelijk. Als je echter met ze praat, merkje dat ze enorm tevreden zijn en heel veel plezier hebben in hun bestaan. Ik ben eens in Roemenië geweest in de tijd dat de dictatuur daar nog heerste. Daar hadden de mènsën dan wel een redelijk materieel bestaan, maar door alle ellende was de levensvreugde verdwenen. De vraag is dus wie beter af is. Als ik tegen die chauffeur vari mij zeg dat hij tweehonderd gulden krijgt in plaats van honderdvijftig gulden, weet hij zich geen raad. Dan weet hij niet wat hij moet doen met die resterende vijftig gulden. Dat is geen kwestie van gêne, want het is onvoorstelbaar om te zien hoeveel bedelaars er in Ghana rondlopen. De hele dag vragen zij om geld bij iedereen die voor een stoplicht staat te wachten. Voor hen is dat bittere noodzaak, want zij hebben helemaal geen inkomen. De levensstandaard in Ghana is dus laag, maar In juni was een delegatie van Ajax in Ghana om de samenwerkings overeenkomst met Ashanti Goldfields te bekrachtigen. Op de foto poseren met de spelers van de Academy in Obuasi onder anderen Sief Ronde (voorste rij, tweede van rechts) met achter zich Michael van Praag, Frank Kales, Jan Pruijn, Sander Hense (rechts van de paal) en Ad Zonderland (links van de paal). Voor in het midden Kojo Nunoo, general manager van Goldfields FC. de Ghanees voelt zich daar wel goed bij, die heeft weinig nodig.' Hoewel het arme deel van de bevolking de overhand heeft, zijn er wel degelijk rijke Ghanezen. Het verschil tussen deze twee groepen is vrijwel onoverbrugbaar. Waar de armen nauwelijks een dak boven hun hoofd hebben, wonen de hele rijken in prachtige huizen. Zij leven vooral voor zichzelf. Voor de armen daarentegen draait het leven om twee dingen; de godsdienst en het voetbal. Om een wedstrijd te

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 133