toegekend, die door Giorgio Tsie resoluut werd binnengeschoten. Even nog kenden de gastheren een opleving toen zij 1-2 scoorden, maar toen de Marken-doelman bij een verre pass van Ajax opnieuw in de fout ging, door compleet over de bal heen te maaien, was Patrick Schuurman er als de kippen bij om de bal in het verlaten doel te tikken (1-3). Hoewel Ajax de doelpunten wel erg gemakkelijk in de schoot geworpen kreeg, was de overwinning volkomen verdiend. Marken kon geen moment echt gevaarlijk worden, met uitzondering van een paar Said Saïdi-Amor wordt onderuitgehaald. De Barnevelders gingen letterlijk tot op de bodem om een positief resultaat te bereiken. corners en vrije trappen waarbij zij met hun lengte in het voordeel waren. Daaruit kwam dan ook de tegengoal voort, maar verder had onze defensie er deze middag goed het oog in, daarbij naar behoren gesteund door de rest van de ploeg. Overbluft Helaas moesten wij in de rechtstreekse ontmoeting met SDV Barneveld, evenals vorig jaar, de punten aan de gasten laten. Ajax werd wat overbluft door het soms te agressieve spel van onze tegenstander, die letterlijk tot op de bodem ging om een positief resultaat te bereiken. Liefst twaalf maal moest de verzorger van SDVB het veld in komen, meest om kramp verschijnselen en dergelijke te verzorgen. De wedstrijd werd er daardoor als kijkspel beslist niet leuker op. Toen de Barnevelders al in de beginminuten scoorden, overigens zelfs in de ogen van vele Barnevelders clean off side, liep Ajax al weer achter de feiten aan. Het combineren tot aan het vijandelijke strafschopgebied ging vrij behoorlijk, maar echt gevaarlijk worden was er haast niet bij. Resoluut ramden de verdedigers de bal in de richting van hun spitsen, in de hoop, dat die er iets mee konden doen en niet zelden werd het daardoor zelfs gevaarlijk voor het doel van Dennis van der Wal. In de laatste minuut van de eerste helft werd uitlopen onze doelman zelfs fataal. De linkerspits van SDVB was sneller bij de bal en plaatste deze met een boog beheerst in het verlaten doel (0-2). In de tweede helft heeft Ajax er nog wel van alles aan gedaan de bakens te verzetten, maar de defensie van Barneveld gaf de goedkoop verkregen voorsprong niet meer uit handen, ook al omdat bij Ajax de zuiverheid steeds meer verdween en Raymond Barkema, naar het front gestuurd, geen echt bespeelbare voorzetten meer kreeg. De stand bleef dus 0-2 en de periodetitel ging derhalve naar onze opponenten, maar er is nog geen man over boord, want Ajax blijft tweede op de ranglijst en heeft dus nog alles in eigen hand. Een vriendschappelijke ontmoeting met Osdorp ten slotte eindigde in een 2-1 zege voor Ajax. Trainer en leider konden nu de wisselspelers ook een keer een gehele wedstrijd aan het werk zien, om zo te sleutelen aan het basisteam. Duidelijk was, dat ook nu echte schutters ontbraken, want met name het eerste half uur was Ajax heer en meester en had het zijn tegenstander al op een onoverkomelijke achterstand moeten zetten. Maar mogelijkerwijs bewaart men dat voor de rest van de competitie. 118 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 124