opdracht de volgende keer wel haantje de v'% voorste te zijn. In ons vorige overzicht konden wij verslag doen van de eerste drie wedstrijden; de vierde wedstrijd werd gespeeld in Nijkerkerveen bij Veensche Boys, een ploeg die op dat moment nog geen punt verloren had. Ajax trad zijn tegenstander geconcentreerd tegemoet, want deze ploeg probeerde met lange trappen onze defensie in de problemen te brengen. Maar achterin werd niets weggegeven en langzaam kreeg Ajax steeds meer overwicht. Onze vleugelspitsen wisselden nogal eens van positie en daar had onze opponent weinig vat op. Reeds na een kwartier leverde dat het eerste doelpunt op. Brian de Wit was van de linkervleugel goed naar binnen gekomen, gaf een dieptepass op Jerry de Koning, die zich geen moment bedacht en direct vol uithaalde. Dat het bij rust nog steeds 0-1 was, mocht de ploeg zichzelf aanrekenen, omdat men zo nu en dan wat slordig was in de passing. In de tweede helft speelde Veensche Boys alles of niets, maar daardoor kregen onze spitsen nog meer ruimte. Rogier Vink werd, na een goede pass van opnieuw Brian de Wit, alleen voor de doelman gezet en hoewel geprotesteerd werd voor buitenspel, liet de arbiter, die er kort bijstond, doorspelen, waarna Rogier de bal hard en hoog in de touwen joeg (0-2). ■ZATTOMq 1 door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst Jamal Yahiaoui maakte tenslotte aan alle onzekerheid een einde. Hij verraste de opgedrongen defensie van Veensche Boys en hoewel nog flink gehinderd, plaatste hij de bal langs de doelman. Dat het tien minuten voor tijd nog 1-3 werd, was een beloning voor het harde werken van Veensche boys, maar het kon Ajax niet meer in de problemen brengen. Een verdiende overwinning derhalve. Tam Heel anders was het in de thuiswedstrijd tegen Lelystad. Een bijzonder tam Ajax kreeg volkomen onnodig zijn eerste nederlaag te slikken. Ajax wist eigenlijk nooit gevaarlijk te worden en de bezoekers uit Lelystad, die het eerste half uur de kat uit de boom gekeken hadden, werden steeds brutaler. Uit een schijnbaar ongevaarlijke voorzet ontstond het eerste tegendoelpunt doordat een van de Ajax- verdedigers de bal tegen de hand kreeg met een penalty als gevolg. Ajax werd niet wakker en bleef in een veel te laag tempo Ajax grijpt naast periodet Het is Ajax in de eerste periode net niet gelukt om de periodetitel te grijpen. SDVB uit Barneveld snoepte ons in een rechtstreekse confrontatie die titel af. Aan Ajax nu de spelen, terwijl de gasten met de oud-prof Michel Boerebach aan het hoofd de situatie steeds simpel meester bleven. In de tweede helft was het wel wat beter, maar nog altijd niet zodanig dat de ploeg er echt voor ging. Lelystad bouwde de voorsprong met een fraaie treffer zelfs uit tot 0-2. Pas daarna was het de beurt aan Ajax, dat de achterstand door Said Saïdi- Amor tot 1-2 wist terug te brengen. In het laatste half uur was nog van alles mogelijk, maar het team had het te druk met commentaar leveren op de leidsman en hoewel men niet altijd ongelijk had, haalde het toch het laatste stukje scherpte uit de wedstrijd. Laten we het maar houden op een incident, maar met het oog op de eerste periode wel vervelend. Heft in handen In Marken, tegen de degradant uit de hoofdklasse, liet Ajax zien dat de wedstrijd tegen Lelystad inderdaad een incident was. Alleen in de eerste tien minuten was Marken de ploeg die het tempo aangaf en AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 122