maar het Veltwijckpark wel werd gerenoveerd. Er werd een krachthonk gebouwd waar dezelfde apparaten staan als bij Ajax. Voor Belgische begrippen is dit een unieke zaal. Daarnaast werden om de Germinal-voetbalschool te realiseren in het stadion vijf kamers gebouwd die ieder onderdak bieden aan twee of drie spelers die te ver van de club vandaan wonen. Nu zitten er onder meer drie Brazilianen, twee Hongaren, twee Colombianen en twee Walen. De kamertjes zijn klein. De inrichting bestaat uit een stapelbed met op ieder bed een voetbaldekbedovertrek, een tafeltje, een kledingkast en twee zitzakken. De kicksen staan te drogen op oude kranten onder het bed. Verder is er slechts het uitzicht en dat is prachtig. Het enige raam in de kamers van de spelers kijkt uit op het veld van het stadion. De jongens hebben een eigen sky-box. Het spelershome is hun huiskamer. Daar leven de jongens. Ze maken er hun huiswerk, eten er en kijken er televisie. De Germinal-opleiding beschikt over een vijftal kamertjes met uitzicht op het hoofdveld, die onderdak bieden aan jeugdspelers die te ver van de club vandaan wonen. Onder het stapelbed liggen op oude kranten de kicksen van de jongens te drogen. De Al van Ajax is ruim op tijd. De selectie van John van 't Schip is uitgebreid met een aantal jongens uit het tweede elftal, zoals Mare Stuut, Pascal Heije en Daniel Cruz. Joe Didulica, de nieuwe Australische keeper, staat op doel. De wedstrijd is niet bijzonder. Ajax is beter, zoals Tahamata al voorspelde, maar de Al walst niet over de Beloften heen. Bij rust is het 0-1 en Foto: Louis van de Vuurst uiteindelijk wint Ajax met 0-2. Op Rozemaai in Antwerpen spelen vier elftallen van GBA tegen vier teams van Ajax. GBA Cl tegen Ajax C2, de C2 tegen de Dl uit Amsterdam, de Vlaamse Dl tegen de D2 van trainer Robin Pronk en de D2 van Germinal tegen de E-pupillen van Patrick Ladru. Het sportpark lijkt in zijn geheel niet op dat van de Toekomst. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1999 109 Het Veltwijck-stadion kreeg in afwachting van een nieuw te bouwen stadion een grondige opknapbeurt. Prince Op de dag van de wedstrijd is het stil rond het stadion. Niets geeft de indruk dat er even later gevoetbald gaat worden. Een viertal supporters op leeftijd bespreekt de beslommeringen van alledag. De vogels fluiten. Foto: Louis van de Vuurst Foto: Simone Tacx

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 115