speelminuten waren er niet bij. Maar je hoort me daar niet over klagen. Het is iedere keer een geweldige stimulans als ik weer in de selectie wordt opgenomen. Maar je moet ook geluk hebben met wié je er voor je staat in het eerste. Het is momenteel vrij druk op de posities waar ik kan spelen.' Tot een overmacht aan blessures, juist onder de verdedigers, voor Quido Lanzaat de deur opende naar het gedroomde moment. Hij debuteerde tegen Hapoel Haifa als centrale verdediger en schoof na Chivu's rode kaart in de 24ste minuut door naar de linksachterpositie. Met tien man verder, een tegendoelpunt moeten incasseren en door het eigen publiek vergast worden op hatelijk gejuich bij ieder geslaagd 'balletje terug', dat overkwam het Ajax waarin Quido Lanzaat debuteerde. Zelf speelde hij een wedstrijd waarvoor hij zich niet hoeft te schamen. Lanzaat: 'Dat vind ik ook. 's Middags bij de bespreking hoorde ik dat ik zou spelen, en daarna, tijdens het verplichte rusten heb ik niet kunnen slapen. Voor de wedstrijd had ik wel stijve benen, er zat veel spanning op mijn spieren. Nadat ik een bal of drie geraakt had, ging het echter een stuk beter. De wedstrijd zelf was een waanzinnige ervaring. In het begin kijk je af en toe naar de tribunes, maar na een tijdje gaat dat over. Dan hoor je niets meer. Ik wist op een gegeven moment niet eens meer of de supporters nu voor of tegen ons aan het fluiten waren. Dat gaat helemaal langs je heen. Na de wedstrijd heb ik nauwelijks geslapen. Ik ben rustig in mijn eentje naar huis gereden en heb toen nog bijna de hele wedstrijd op video bekeken. Dat is dan wel bijzonder. Vervolgens probeerde ik te gaan slapen, maar dat lukte niet. De wedstrijd speelt zeker nog een keer of drie helemaal door je hoofd. Het is net een film. Het shirt bewaar ik, ik heb echt niet geruild. Misschien was ik het niet eens. Dit is toch een bijzonder moment, hiervoor ben ik lang geleden toch bij Ajax gekomen. Het is net alsof je na de lagere school naar de middelbare school gaat. Ie hebt iets afgerond, maar tegelijkertijd besef je dat je helemaal onderaan staat en opnieuw moet beginnen.' Rustige jongen Lanzaat omschrijft zichzelf als een rustige jongen die zijn mannetje in het veld staat. 101

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 107